Адреса

Україна, 21100, м. Вінниця, вул. Василя Стуса, 7
тел./факс (0432) 52-09-00, e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
гаряча лінія: 61-16-02

Веб представництва

 

 fgy674gu 1

NUWGP

 

 

Пошук по сайту

Експлуатація меліоративних систем у Вінницькій області

     У Вінницькій області нараховується 81,1 тис. га меліорованих земель загальною вартістю основних фондів 231 млн. грн., із них 23,8 тис. га зрошуваних та 57,3 тис. га осушених угідь. Протяжність закритого гончарного дренажу 51,0 тис. км; відкритих осушувальних каналів 1729 км, в т.ч. 488 км міжгосподарських каналів; закритих стальних і залізобетонних трубопроводів - 646 км. Інженерна інфраструктура на зрошуваних землях включає в себе 72 насосні станції та 175 гідротехнічних споруд. Державна  міжгосподарська меліоративна мережа області знаходиться на балансі 3-х міжрайонних управлінь водного господарства і підтримується у належному технічному стані.

Вінницьке експлуатаційна дільниця

     Управління створено у 1971 році. Зона обслуговування - меліоровані землі у 14 північних та центральних районах області. Загальна площа меліоративних земель складає 38,6 тис. га, в тому числі 3,1 тис га зрошених, 35,5 тис. га осушених. Балансова вартість меліоративних фондів становить 103 млн. грн., в т.ч. міжгосподарської мережі -18,5 млн. грн. В управлінні працюють майже 100 фахівців, які здійснюють комплекс робіт з експлуатації та технічного обслуговування 7 зрошувальних та  61 осушувальних міжгосподарських систем. Загальна протяжність трубопроводів становить 102 км, відкритих осушуваних каналів - 1394 км. На балансі Вінницького управління знаходиться 7 стаціонарних насосних станцій загальною продуктивністю 0,9 м3/с Найбільші осушувальні системи розташовані в Калинівському, Хмільницькому та Літинському районах.

Тульчинське міжрайонне управління водного господарства

    Управління створено 4 травня 1981 року. Зона обслуговування - меліоровані землі у 7 центральних та південних районах області. Загальна площа меліоративних земель становить 15,6 тис га, в тому числі 8,5 тис. га зрошених, 7,1 тис га осушених. Балансова вартість меліоративних фондів становить 38,2 млн. грн., в т.ч. міжгосподарської мережі - 17,5 млн. грн. В управлінні працюють 80 спеціалістів, які забезпечують  працездатність   10 зрошувальних та 22 осушувальних міжгосподарських систем.

     Загальна протяжність трубопроводів сягає 233 км, відкритих осушувальних каналів - 298 км.

     На балансі Тульчинського управління знаходиться 20 стаціонарних насосних станцій загальною продуктивністю 4,0 м3/с Найбільші зрошувальні системи знаходяться у Бершадському і Тростянецькому районах.

Ямпільське міжрайонне управління водного господарства

     Управління створено 1 жовтня 1987 року для технічного обслуговування великих зрошувальних систем на півдні області. Зона діяльності охоплює б районів. Загальна площа меліоративних земель становить 26,9 тис га, в тому числі 12,2 тис. га зрошених, 14,7 тис. га осушених. Балансова вартість меліоративних фондів становить 85 млн. грн., в т. ч. міжгосподарської мережі - 19,6 млн. грн.

     В управлінні працюють близько 80 фахівців, які обслуговують 9 зрошувальних та 16 осушувальних міжгосподарських систем. Загальна протяжність трубопроводів - 311  км,  відкритих осушувальних каналів - 32 км.

     На балансі Ямпільського управління знаходиться 23 стаціонарних насосних станцій загальною продуктивністю 8,8 м3/с Найбільші зрошувальні системи розташовані у Ямпільському та Могилів-Подільському районах.

Гідрогеолого-меліоративний відділ

     Гідрогеолого-меліоративний відділ Басейнового управління створений в січні 2012 року на базі ліквідованої Вінницької гідрогеолого-меліоративної партії, яка існувала з 1979 року. Головним завданням відділу є контроль за станом меліоративних систем та прилеглих до них земель. Комплекс моніторингових робіт здійснюється на площі 81,1 тис. га меліорованих земель в 27 районах Вінницької області. У відділі працюють 7 спеціалістів.

Основні напрямки роботи:

-спостереження за розвитком інженерно-геологічних та грунтово-меліоративних процесів, які відбуваються на меліорованих землях;

-спостереження за зміною родючості ґрунтів на меліорованих землях;

-спостереження за рівнем та гідрохімічним режимом фунтових та дренажних вод;

- оцінка ефективності використання меліорованих земель в сільськогосподарському виробництві.

Проектна група Вінницького РУВР

     Проектна група створена в січні 2012 року для проводення робіт по виготовленню проектно-кошторисної документації в межах України. У проектній групі працюють 6 спеціалістів.

Основні напрямки роботи:

-виконання робіт по обстеженню та підготовці вихідних даних для  виготовлення проектної документації;

-виконання топографічних зйомок; виготовлення  проектно-кошторисної документації на будівництво водогосподарських, територій від меліоративних об'єктів та захисту підтоплення;

-гідротехнічне обстеження водойм та оцінка впливу на навколишнє природне середовище;

-землевпорядні, землеоцінювальні роботи на землях водного фонду.