Адреса

Україна, 21100, м. Вінниця, вул. Василя Стуса, 7
тел./факс (0432) 52-09-00, e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
гаряча лінія: 67-20-01

Веб представництва

 

 fgy674gu 1

NUWGP

 

 

Пошук по сайту

19.09.2019

Заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг Володимир Крисько взяв участь у програмі «Новий день» телерадіокомпанії  UA: ВІННИЦЯ.

Основна тема програми була присвячена Міжнародному дню чистих берегів. Переглянути відеосюжет.


13.09.2019

13 вересня, заступник начальника БУВР Південного Бугу Крисько Володимир Григорович взяв участь у VII Міжнародному інвестиційному форумі «Вінниччина – бізнес в центрі України».

Мета заходу - активізація економічної співпраці, презентація інвестиційного, економічного та енергетичного потенціалу вінницької області, а також встановлення нових партнерських контактів та налагодження взаємовигідного співробітництва. Детальніше за посиланням.

IMG-bc984b47cd25f9b596f20ece7c83bb57-V

 


13.09.2019

Чи знаєте ви, що за нинішніх темпів засмічення річок, морів та океанів до 2050 року в них буде більше пластику, аніж риби? Щоб запобігти цьому, в треті вихідні вересня (цьогоріч – 21 вересня) мільйони волонтерів у всьому світі (понад 150 країн) долучаються до глобального прибирання.

Учнів та студентів запрошують також взяти участь в цій акції. В Україні челендж проходить під девізом «Я прибрав – твоя черга-2: змінимо майбутнє разом». 

Умови участі – прості: зберіть друзів, приберіть біля себе береги річки чи моря, зареєструйтеся та викладіть фото «До» і «Після» прибирання в мережі Facebook з хештегом #Яприбрав_ТвояЧерга2

Перша тисяча учасників отримає в подарунок екосумки.

Акція проводиться з 16 до 30 вересня за підтримки Європейського Союзу та Програми розвитку ООН. 

Доречі, не забудьте переглянути відеоролик «Я прибрав – твоя черга – 2: змінимо майбутнє разом»

Pribrav

 


12.09.2019

12 вересня 2019 року в Басейновому управлінні водних ресурсів річки Південний Буг відбулося засідання аналітично-диспетчерського центру.

Участь в засіданні прийняли представники Вінницького обласного центру з гідрометеорології, ВП «Ладижинської ТЕС» ПАТ «ДТЕК Західенерго», ПрАТ «Вінницярибгосп», ТОВ «Вінницька птахофабрика», Тульчинського МУВГ.

Під час засіданні проаналізовано поточну водогосподарську обстановку в районі басейну річки Південний Буг, розглянуто можливість попусків води з рибогосподарських водних об’єктів та прогноз гідрометеорологічної обстановки у вересні-жовтні 2019 року.

В результаті вирішено, що у зв’язку з низькою водністю та обмеженим випуском води з водних об’єктів, в найближчий час, провести засідання Міжвідомчої комісії щодо роботи водогосподарських систем в період низької водності в районі басейну річки Південний Буг.

ADC

 


6.09.2019

Вінницькою експлуатаційною дільницею проводяться ремонтні роботи внутрішньогосподарської мережі на осушувальній системі в с. Мізяків Калинівського району. Так працівниками управління очищено близько 7 км каналу, обсяг очистки склав 7 тис.м3.

Mizyakiv

 


30.08.2019

65 років тому було створено обласне управління водного господарства виконкому Вінницької обласної ради.

Історія Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг розпочалась 1954 року 27 серпня коли Виконкомом Вінницької обласної ради депутатів трудящих прийнято рішення №1080 «Про утворення обласного управління водного господарства Виконкомом Вінницької обласної ради депутатів трудящих».

З того чудового дня почався відлік існування та історії водного господарства на Вінниччині.

У зв’язку із ювілейною датою 30 серпня 2019 року в приміщені Вінницької експлуатаційної дільниці відбулись урочисті заходи присвячені 65-річчю БУВР Південного Бугу.

Участь у заході прийняли в.о. завідувача сектора Держводагентства України у Вінницькій області Кононова І.М., начальник відділу дозвільної діяльності та природоохоронних програм управління дозвільної діяльності, природоохоронних програм, моніторингу та зв’язків з громадськістю Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької обласної державної адміністрації Горбатенко О.Б., завідувач сектору гідрометеорологічного забезпечення Вінницького обласного центру з гідрометеорології Дерек О.В., керівники міжрайонних управлінь водного господарства, працівники управління і звісно наші шановні ветерани галузі.

Усім присутнім проведено екскурс в історію розвитку галузі, із теплими словами виступили ветерани водогосподарської галузі, запрошені гості та працівники  управління.

Висловив щиру подяку ветеранам галузі, ще раз привітав усіх присутніх та подякував працівникам управління за віддану роботу начальник БУВР Південного Бугу Магера А.П.

Є такий вислів «Багато води спливло». З далекого 1954 року багато води спливло, але головне, щоб текли наші ріки, наповнювали чистою водою наші землі та робили їх все більш врожайними та родючими, а наших людей заможнішими та щасливішими

P.S.

Із історією розвитку водогосподарсько-меліоратвиного комплексу можна ознайомитись за посиланням. А переглянути усі фото в мережі facebook.

65 rokiv

 


23.08.2019

Працівниками Тульчинського МУВГ проводяться доглядові роботи на Савранській осушувальній системі, для підтримання системи в належному експлуатаційному стані.

Tmevg260819

 

 


16.08.2019

Міжрайонними управліннями водного господарства та Вінницькою експлуатаційною дільницею проводяться доглядові роботи на міжгосподарських системах.

Зокрема виконана окоска каналів, територій насосних станцій та виробничих баз, під’їзних доріг на площі 190 га, проведено очищення каналів від мулу та розрівнювання кавальєрів рослинного шару грунту в обсязі 10тис.м3 , продовжується ремонт і маркування гідроспоруд, тощо.

MyCollages 3

 

 

 


12.08.2019

Працівники БУВР Південного Бугу взяли участь у заходах з нагоди відзначення Дня Західного Бугу, В рамках відзначення Якого в Золочівському замку було підписано Угоду про співробітництво в басейні Західного Бугу між Басейновим управлінням водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну (м. Львів, Україна) та Регіональним управлінням водного господарства в м. Люблін (Республіка Польща).

За інформацією БУВР річок Західного Бугу та Сяну

IMG 4239 IMG 4241

 

 


8.08.2019

В зоні діяльності Тульчинського МУВГ продовжуються доглядові роботи на осушувальних системах «Дохна», «Савранка», «Стратіївка» та ін.

Так з початку року проведено вирубку чагарнику на площі 15 га, а обкошування каналів на площі майже 73 га, як вручну так і механізовано.

Підтримання каналів в належному стані є запорукою гарантованих урожаїв на осушувальних угіддях.

Суворівська ОС0808

 

 

 


7.08.2019

06 серпня 2019 року члени Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг проаналізували водогосподарську обстановку та якість води в басейні Південного Бугу за 7 місяців поточного року.

Слід відмітити, що якість поверхневих вод басейну річки Південний Буг  по більшості показників знаходиться значно нижче ГДК (гранично - допустимих концентрацій) для водойм госпитного водокористування.

Більшість перевищень ГДК крім ХСК та БСКп пояснюється  природним фоном приток річки Південний Буг: висока мінералізація, загальна жорсткість, підвищений вміст натрію, сульфатів, магнію.

Вміст амонію сольового, нітритів і нітратів  знаходиться значно нижче рівня токсичної дії. Їх наявність свідчить про процеси біологічного окислення органічних сполук, які інтенсивно протікають у воді р. Південний Буг.

Всі інші показники знаходяться в межах ГДК. Кисневий режим у створах задовільний, мінералізація води оптимальна

За інформацією Вінницького обласного центру з гідрометеорології кількість опадів у липні склала 41 % від норми.

Після обговорення, зокрема, було вирішено користувачам основних водосховищ басейну провести обстеження технічного стану гідротехнічних споруд водосховищ з метою встановлення можливості створення додаткового запасу води в період весняної повені, для використання його в меженний період.

Також присутніми встановлено режими роботи основних водосховищ в басейні Південного Бугу на літньо-осінній період 2019 року .

Протокол засідання.

Міжвідомча


30.07.2019

Продовжуються доглядові роботи на міжгосподарських системах міжрайонних управлінь.
Зокрема окошення каналів, територій насосних станцій, під’їзних доріг, очистка каналів від мулу та розрівнювання кавальєрів рослинного шару грунту, ремонт і маркування гідроспоруд, а на внутрішньогосподарській мережі проводяться роботи по розчистці каналу в с. Мізяків.

31072019

 

 


25.07.2019

Тульчинським МУВГ проводиться ремонт трубчастого переїзду МК-2 ПК- 45+65 та ГТС та очищення трубчастого переїзду на осушувальній системі Савранка.

MyCollages 1

 

 


19.07.2019

Високі стабільні урожаї можливі тільки при оптимізації режимів живлення і зрошувальна система дає можливість регулювати всі режими в комплексі незалежно від примх природи. Тому головним стратегічним напрямком водогосподарських організацій та власників внутрішньогосподарської мережі   залишається збереження та утримання у працездатному стані насосних станцій, гідротехнічних споруд, трубопроводів та інших об’єктів інженерної інфраструктури зрошувальних систем.

З початку поливного сезону у Вінницькій області в середньому працює 11 насосних станцій, 8 дощувальних машин (ДМ «Фрегат»). Поливи проводяться  на Горбанівській зрошувальній системі Вінницького району, Тростянчикській зрошувальній системі Тростянецького району, Ямпільській зрошувальній системі Ямпільського району та Ярузькій зрошувальній системі і Яришівській зрошувальній системі Могилів-Подільського району. Поливом охоплено 1800га фізичної площі та проведено 2,8 тис. га гектарополивів, подано води в обсязі 550 тис.м³.

Слід відмітити про широке застосування краплинного зрошення в нашій області. Його використовують на Ярузькій та Горбанівській зрошувальних системах для поливу городини, полуниці. А також, після проведення  інвестором реконструкції  Яришівської зрошувальної системи (загальна вартість робіт 44 млн. грн.), впроваджений сплінкерний полив  молодого горіхового саду на площі 930га. Дощування здійснюють за допомогою дощувальних машин «Фрегат» для поливу  зернових, зокрема, кукурудзи.

MyCollages

 

 


11.07.2019

На варті якісного стану поверхневих вод басейну річки Південний Буг.
Фахівці басейнової лабораторії з метою діагностичного моніторингу для визначення хімічного стану поверхневих вод в басейні р.Південний Буг продовжують моніторингові дослідження поверхневих вод,забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько –побутових потреб населення в басейні р.Південний Буг.
10 липня 2019р було відібрано проби згідно Програми державного моніторингу вод у частині проведення Держводагенством спостережень поверхневих вод на виконання хімічних та фізико- хімічних показників які можуть вплинути на якість питної води у 4 створах басейну р.Південний Буг
+652км,м. Хмільник, питний в/з вище міста;
+607км,нижче с.Гущинці, п/з м. Калинівка;
+582км ,Сабарівське водосховище, п/з м. Вінниця вище міста;
+413км, с. Маньківка,вище села п/з м. Ладижин;
Результати виконаних вимірювань доступні для всіх у відкритому доступі на онлайн-ресурсі Держводагенства в програмній системі «Моніторингу та екологічна оцінка водних ресурсів України»а також на Інтерактивній карті характеристик стану якості води в розрізі питних водозаборів та граничних створів басейну Південного Бугу в Вінницькій області


1.07.2019

 3 липня 2019 року з нагоди Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day), Програма розвитку ООН спільно з Міністерством екології та природних ресурсів, міжфракційним об'єднанням депутатів "Зелена енергія змін" та Zero Waste Alliance Ukraine планують провести акцію «День без поліетилену».

Для кого?

♻️ Для усіх закладів торгівлі та послуг, супермаркетів, магазинів, ринків тощо

♻️ Для кожного з нас, хто планує робити покупки й хоче при цьому бути відповідальним та турбуватися про довкілля

Для чого?

♻️ привернути увагу суспільства до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та, як наслідок, непоправного забруднення довкілля пластиковими відходами.

♻️ сприяти популяризації доступних екологічних рішень на заміну пластику серед споживачів торгівельних мереж, супермаркетів та магазинів роздрібної торгівлі.

Запрошуємо всіх-всіх-всіх долучатися до проведення акції! На закупи - з власними торбинками!

Бажаєте приєднатися до проведення акції? Тоді вам сюди: http://bit.ly/PBFD_Partners

За інформацією Міністерства екології та природних ресурсів України

 Day politel


28.06.2019

 Тульчинське МУВГ продовжує виконання доглядових робіт. Так на осушувальних каналах з початку року вирубку чагарнику виконано на площі 15,1 га, а обкошування каналів виконано на площі 46,8 га. Також управлінням проводяться поточні ремонти насосно-силового обладнання.

 У зв’язку із складними погодними умовами працівниками міжрайонного управління проведено ремонт містка в с. Мазурівка Тульчинського району.

MyCollages 14

 

 


24.06.2019

MyCollages 9

 


18.06.2019

 20 червня у HUB Місто змістів (м. Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбудеться публічна дискусія «Очищення малих річок Вінниці та благоустрій їх території – спільна справа влади і громади».

Учасників обіцяють ознайомити зі світовими та українськими практиками облаштування малих річок, і досвідом еко-активізму щодо очищення та благоустрою малих річок у місті Вінниця. Метою заходу є обговорення можливостей об’єднання зусиль щодо поліпшення екологічного стану малих річок Вінниці та перетворення їх на безпечну і привабливу складову міського простору.

За інформацією vezha.vn.ua

safe image

 

 


13.06.2019

За повідомленням ГУ ДСНС України у Вінницькій області, 9 червня в с.Збаржівка Погребищенського району Вінницької області автомобіль Мерседес «Спринт», в результаті ДТП, перевернувся у водний об’єкт (ставок), який розташований на р. Супрунка (Фоса) - права притока р. Рось.  В автомобілі знаходились каністри з засобами захисту рослин, які потрапили  у водойму.

За результатами досліджень якості води, відібраною Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області 10.06.2019 року в ставку на р. Супрунка та р. Рось в 10 м нижче впадіння р. Супрунка виявлено перевищення по азоту - амонійному в 1,1 рази, ХСК (хімічному споживанню кисню) від 1,5 до 3,2 разів, нітритах від 1,7 – 3,0 рази,  а також понижений рівень розчинного кисню (3,2-3,5 мг О2/дм куб. при гранично-допустимих концентраціях 4,0 мг О2/дм куб.).

За результатами повторного дослідження відібраних проб води, 12.06.2019 року, лабораторією Державної екологічної інспекції у Вінницькій області перевищення ГДК (гранично-допустимі концентрації) в ставку на р. Супрунка не виявлено, крім пониженого рівня розчинного кисню (2,93 мг О2/дм куб. при ГДК 4,0 мг О2/дм куб.).

В р. Рось нижче впадіння р. Супрунка та в с. Борщагівка на кордоні областей по всіх показниках перевищень ГДК немає.

 


12.06.2019

Внаслідок складних погодніх умов, а саме сильних злив ускладнено проїзд транспортних засобів  та пошкоджено дорогу автотраси Вінниця-Бар

MyCollages 8

 


12.06.2019

Внаслідок випадіння значних опадів в ніч на 7.06.2019 року в басейні р. Рів (права притока р.Південний Буг) сформувався високий дощовий паводок. Особливо небезпечна ситуація склалася на водогосподарських об’єктах та в населених пунктах Жмеринського району на ділянці від Мартинівського водосховища до с. Демидівка. З метою недопущення підтоплення присадибних ділянок в с. Мартинівка за рішенням Жмеринської районної комісії з надзвичайних ситуацій були проведені попуски з Мартинівського та Тартакського водосховищ на р. Рів, що збільшило об׳єм паводку.

7 червня спеціалістами відділу техногенно - екологічної безпеки БУВР Південного Бугу проведено обстеження місця впадання річки Рів у Сутиське водосховище на р. Південний Буг (с. Могилівка) та гідротехнічних споруд Браїлівської та Демидівської ГЕС (р.Рів).

 В результаті встановлено:

1. Швидкість течії в гирлі р.Рів становить 1-1,5 м/с і паводкова вода швидко протікає до водосховища (фото 1, 4).

2. Сутиське водосховище утримується на відмітці НПР при повній роботі агрегатів ГЕС, що також сприяє безперешкодному протіканню води.

3. Складна водогосподарська обстановка спостерігалася вище по течії, на ділянці від Браїлівської до Демидівської ГЕС.

Рівень води у Браїлівській водоймі наближався до форсованого, але паводковий водоскид працює в проектному режимі (фото 2).

Найбільш складна обстановка склалася  на гідротехнічних спорудах Демидівської ГЕС. Рівень води в ставку наближається до верху греблі, через що власником ГЕС проводиться робота по її укріпленню (фото 3).

 Для більш швидкого відводу паводкових вод з р.Рів, Басейновим управління проведені  наступні заходи:

1. ТОВ «Енергоінвест» запропоновано зменшити скид води з Сабарівського водосховища в Сутиське водосховище.

2. ТОВ «Гідроенергоінвест» надано вказівку збільшити скид води з Сутиського водосховища для зниження рівня води.

Починаючи з 09.06.2019 року ситуація в басейні р.Рів покращилася. Станом на 12.09.2019 р. рівень води на водпосту Демидівка знизився на 2м проти максимального рівня  07.06.19р. Водогосподарська ситуація стабілізувалася.

MyCollages 7

 

 


 7.06.2019р.

Тульчинським МУВГ продовжується проведення доглядових робіт на осушувальних каналах, так уже з початку року вирубку чагарнику виконано на площі 15,1 га, обкошування каналів виконано на площі майже 30 га.

Для підтримки в належному стані проводиться очистка від мулу екскаватором осушувальній системі Дохна МК-1 ПК 65-45.

MyCollages 6


01.06.2019р.
31 травня 2019 року в актовій залі Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації відбулися заходи з нагоди відзначення професійного свята – Дня працівників водного господарства.
За сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок в розвиток водогосподарсько-меліоративного комплексу працівники управління були нагородженні грамотами та подяками Державного агентства водних ресурсів України та Вінницької облдержадміністрації.
FB IMG 1559622711172

 

 

 


28.05.2019р.

За активну участь у конкурсі "Вода-джерело життя 2019", 28 травня  працівники БУВР Південного Бугу та депутат Вінницької обласної Ради Крисько В. Г. завітали до Вінницького обласного дитячого будинку "Гніздечко" та передали дітям солодощі та подарунки.

Діти раділи гостям та дарували свої посмішки та вдячність за подарунки.

IMG-7b50c8c825c088de9b483cf5033e749c-V IMG-dcae96fb90733bfc21223892c5d8e84b-V

 

 


23.05.2019р.

22 травня 2019 року вінничани та гості міста відсвяткували день Південного Бугу.

Офіційне відкриття заходу за участі першого заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрія Гижка та голови Басейнової ради Південного Бугу Віталія Мокіна відбулось на площі перед фонтаном «ROSHEN».

Відкриваючи свято, Андрій Гижко зазначив: «Південний Буг це унікальна річка, води якої протікають винятково територією України, і яка, незважаючи на це, в Україні є другою за довжиною після Дніпра. Відзначаючи День Південного Бугу вінничани прагнуть привернути увагу до проблем, пов’язаних з використанням, охороною і відтворенням водних ресурсів річки, віддаючи їй належну шану».

Веселощі на площі тривали до самого вечора, а артисти зі сцени заряджали усіх присутніх драйвом та гарним настроєм.

Бійці ДСНС показували спорядження водолазів, дозволяли приміряти його та відчути себе справжнім підводником. Розповідали про правила безпечної поведінки на воді.

Студенти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського розгорнули чимало цікавих локацій, облаштувавши «хімічну лабораторію» показували цікаві досліди.

Трохи далі була розгорнута творча зона. Тут усі бажаючі мали змогу спробувати себе у музичному мистецтві: для цього встановлено спеціальний інструмент, звуки якого нагадують падіння крапель дощу. А ще на цій локації можна навчитися малювати. Як кажуть студенти ВДПУ, найбільше діти малюють “рибок, які виконують бажання”, а ще – просто чисті водойми.

Також під час святкування Дня Південного Бугу було проведено нагородження переможців конкурсу дитячого малюнку «Вода для всіх - 2019».

Басейнове управління водних ресурсів річки Південний Буг дякує усім хто прийняв участь у святкуванні. До нових зустрічей на березі нашої річки. Переглянути фото.

 

 


17.05.2019р.

31 травня 2019 року відбудеться друге засідання Басейнової ради Південного Бугу. Детальніше в анонсах

 

 


14.05.2019р.

Займатися наукою зовсім не важко і не нудно, а навпаки – дуже весело та захоплююче. Басейновим управлінням водних ресурсів річки Південний Буг спільно із фахівцями Науково-розважального шоу «Шалена лабораторія» проведено фантастичне наукове шоу з використанням хімічних дослідів та фізичних експериментів в Парку Дружби народів для учнів загальноосвітньої школи I-III ступенів № 15 Вінницької міської ради.

Кільця з диму, полум’я в руці, шоу з рідким азотом, пінні вулкани, кріо-кухня та інші цікаві досліди не залишили байдужими усіх учасників даного дійства.

Також дітям прочитано лекцію про дбайливе ставлення до водних ресурсів та природи.

MyCollages 5

 

 


13.05.2019р.

Всі дороги водного сектора ведуть на виставку AQUA UKRAINE. 5-7 листопада 2019 року у м. Київ пройде XVII МІЖНАРОДНИЙ ВОДНИЙ ФОРУМ AQUA UKRAINE – 2019.

Спеціалізована виставка AQUA UKRAINE - це широкий асортимент вітчизняної та зарубіжної трубної продукції, арматури, фільтрів для очищення води, насосів, а також іншого обладнання, технологій і матеріалів, які використовуються у сфері водопостачання та водовідведення, у водопідготовці, обробці води і стоків, включаючи промисловий, комунальний і побутовий аспекти цієї тематики. Детальніше за посиланням.

14212080 1085171794894657 7627387677822408826 n

 

 


06.05.2019р.

Басейнове управління водних ресурсів річки Південний Буг облаштовує території насосних станцій і здійснює встановлення колодязів та систем підземного краплинного зрошення на зрошувальних мережах.

 

Крім того, управлінням постійно проводяться доглядові роботи по вирубці чагарнику та обкошуванню каналів, зокрема, з початку року вирубку чагарнику здійснено на площі понад 12 га., а обкошування каналів – на площі понад 9 га.

Встановлення колодязiв на внутрiгосподарс кiй зрошувал нiй  мережi Тростянчикс коi зрошувал ноi системи Проведення робiт по встановленню системи пiдземного краплинного зрошення на внутрiгосподарс кiй мережi Федорiвс коi зрошувал ноi системи

 

 


 25.04.2019р.

Працівниками БУВР Південного Бугу організовано акцію з впорядкування та очистки прибережно захисної смуги Південного Бугу в районі мікрорайону Сабарів.

MyCollages 4


24.04.2019р. 

 Актуальна інформація про водогосподарську обстановку в басейні річки Південний Буг

 


19.04.2019р.

У Вінниці відбулось перше засідання Басейнової ради Південного Бугу.

Серед питань розглянули план роботи на 2019 рік, підвищення ефективності роботи секретаріату, затвердили зміни до регламенту, затвердили назви робочих органів Басейнової ради та обрали їх голів і затвердили та основні напрямки роботи.

На засіданні були присутні представники з Вінницької, Київської, Миколаївської, Кіровоградської, Одеської, Черкаської та Хмельницької областей. Серед них були представники Вінницької обласної ради, підрозділів Державного агентства водних ресурсів України, начальник БУВР Південного Бугу, начальник Держекоінспекції у Вінницькій області, керівний склад та провідні фахівці організацій-водокористувачів, науковці, запрошені працівники управлінь, відомств та експерти, представники громадськості та місцеві ЗМІ. Детальніше

MyCollages 3

 


 

16.04.2019р.

Працівниками БУВР Південного Бугу продовжуються роботи із санітарної очистки територій, зокрема очищено від сміття 1 км берегів каналів на осушувальних системах «Михайлівська», «Сосонка-Л.Лисіївка», «Калинівка-Павлівка», «Лаврівка», «Медвідка», «Жигалівка-Байківка», «Некрасівська», «Селище-Яришівка», проведено роботи з благоустрою території Вінницької експлуатаційної, прибрано від сміття 200 м прибережної захисної смуги напроти території ГНС ЗС Агрономічне-Бохоники, розчищено від сміття та рослинності джерело в с. Горбанівка Вінницької області, очищено від сміття 1 км берегів р. Тульчинка та р. Дністер.

MyCollages 2

 


 03.04.2019р.

Стейкхолдери позитивних змін розпочинають пошук шляхів вирішення проблем Південного Бугу.

Активна команда Басейнової ради Південного Бугу починає аналізувати сучасний стан поверхневих вод басейну однойменної річки. Після чого будуть детально напрацьовуватися шляхи вирішення основних водно-екологічних проблем басейну. Новосформоване коло професіоналів, які об’єдналися в басейнову раду,  націлені на спільний результат – досягнення «доброго» стану вод Південного Бугу.

Своє засідання Басейнова рада Південного Бугу організовує 19 квітня 2019 року.

Під час якого планується обговорити хід формування плану управління річковим басейном Південного Бугу, затвердити робочі органи басейнової ради і конкретні напрямки їх роботи задля вирішення основних завдань басейнової ради, затвердити План подальшої роботи ради, а також визначити дату відзначення Дня Південного Бугу.

До участі у заході запрошуються представники громадських організацій та органів влади і місцевого самоврядування, експерти, вчені та фахівці водогосподарсько-екологічного напрямку, представники засобів масової інформації.

Місце та час проведення заходу: об 11.00, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 95, Вінницький національний технічний університет, головний навчальний корпус, 2-й поверх, конференц-зала № 222ГНК.

Для отримання додаткової інформації можна звертатися до контактної особи: Мислицька Олена Валеріївна (0432) 52-09-74, (063) 502-59-09, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Акредитація ЗМІ: тел.: (0432) 52-09-74, (063) 502-59-09, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. ; (0432) 43-77-22.

Прес-реліз перших зборів Басейнової ради Південного Бугу.

BRrada

 


27.03.2019р.

Ознайомитись із аналітичною довідкою про якість поверхневих вод річки Південний Буг у Вінницькій області можна у відповідному розділі

 


26.03.2019р.

Дністровське басейнове управління водних ресурсів оголошує ХІ Міжнародний басейновий конкурс «Барви Дністра» - 2019 під девізом «Скажемо НІ пластику в Дністрі».

До участі у конкурсі «Барви Дністра» запрошуються учні, студенти та викладачі загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних та вищих навчальних закладів усіх форм власності, водокористувачі басейну Дністра на території Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Чернівецької, Вінницької, а також Республіки Молдова (вкл. Придністров’я).

Потрібно презентувати фотографію, малюнок, відеофільм або слайд-шоу, ідею природоохоронного заходу, художній або публіцистичний твір будь якого формату, що якнайкраще відображає ваше ставлення до річки та бажання її зберегти.

Прес-анонс конкурсу.

Положення Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра».

Більш детальну інформацію можна отримати на сайті Дністровського басейнового управління водних ресурсів

111

 

 


22.03.2019р.

22 березня 2019 року в актовій залі Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації відбулось засідання круглого столу присвячене Всесвітньому дню води. В засідання взяли участь представники державних організацій, депутатського корпусу, громадських організацій, студентська молодь.

IMG 20190322 105754

 

 


18.03.2019р.

Тульчинським МУВГ продовжується підготовка до вегетаційного періоду, зокрема проведено ремонт насосно-силового агрегату № 1 на ГНС Тростянчикської зрошувальної системи.

Проводиться ремонт ходової частини механізму ДЗ-42.

На Суворівській міжгосподарській осушувальній системі працівниками управління проведено вирубку чагарнику.

MyCollages

 

 


15.03.2019р.

З нагоди відзначення Всесвітній дня води БУВР Південного Бугу оголошує конкурс дитячого малюнку «Вода для всіх - 2019».

 Автори найкращих робіт отримають, а їх роботи візьмуть участь у виставках під час проведення екологічних заходів в межах області.

 До участі в конкурсі запрошуються діти та учнівська молодь.

 Прийом конкурсних робіт на обласний етап конкурсу в 2019 році  здійснюється в період до 6 травня 2019 року. Свої малюнки надсилайте за адресою: БУВР Південного Бугу 21100, м. Вінниця, вул. Василя Стуса, 7

 Наказ БУВР Південного Бугу «Про конкурс дитячого малюнку 2019».

 Положення про конкурс дитячого малюнку.

  


14.03.2019 р.

Басейнове управління водних ресурсів річки Південний Бугу продовжує роботи з благоустрою та санітарної очистки територій населених пунктів. Станом на 13.03.2019 року Вінницькою експлуатаційною дільницею:

- очищено від сміття 2 км берегів каналів на осушувальних системах «Михайлівська», «Сосонка-Л.Лисіївка», «Калинівка-Павлівка», «Лаврівка», «Медвідка», «Жигалівка-Байківка», «Некрасівська», «Селище-Яришівка»;

- прибрано 0,05 га території насосної станції зрошувальної системи «Горбанівська»;

Тульчинським МУВГ:

- очищено від сміття 1,4 км берегів;

- прибрано 0,3 тис.м.кв. дворових територій Тростянчикської зрошувальної системи, Суворовської осушувальної системи та Тульчинсткої експлуатаційної дільниці;

- проведено 5 рейдових перевірок виконання заходів з благоустрою.

Ямпільським МУВГ:

- очищено 3 км берегу р. Дністер та 2 км гирла р. Русява;

- упорядковано 1 джерело.

Фото


11.03.2019р.

Басейнове управління водних ресурсів річки Південний Бугу приєдналось до щорічної акції, яку проводить Вінницька ОДА з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів.

Так Вінницькою експлуатаційною дільницею очищено від сміття 3 км берегів каналів на осушувальних системах «Михайлівська», «Сосонка-Л.Лисіївка», «Калинівка-Павлівка», «Лаврівка», «Медвідка», «Жигалівка-Байківка», «Некрасівська», «Селище-Яришівка», прибрано 0,4 га території головної насосної станції зрошувальної системи «Агрономічне-Бохоники».

Працівниками Тульчинське міжрайонне управління водного господарства очищено від сміття 8 км берегів річок, прибрано 0,2 тис.м2 дворових територій, проведено 11 рейдових перевірок виконання заходів з благоустрою.

Тмувг


06.03.2019р.

5 березня поточного року в приміщенні Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації під головуванням начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг Андрія Магери відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на період пропуску весняного водопілля та на весняно-літній період 2019 року, участь в якій взяли 26 членів та 3 запрошених представників ресурсорегулюючих департаментів, водогосподарських організацій та енергогенеруючих компаній.

53485368 1059114790878967 623898563008528384 o


04.03.2019 р.

5 березня поточного року в приміщенні Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації під головуванням начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг Андрія Магери відбудеться засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на період пропуску весняного водопілля та на весняно-літній період 2019 року.

На засідання запрошені члени Міжвідомчої комісії та відповідальні особи з числа представників регіональних офісів водних ресурсів, Вінницького обласного центру з гідрометеорології, Вінницької обласної державної інспекції охорони, відтворення рибних живих ресурсів і регулювання рибальства, Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, представники органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських неурядових організацій та засобів масової інформації.

На порядок денний засідання винесено питання виконання встановлених режимів  роботи водосховищ та водогосподарських систем у 2018 році, аналіз проходження минулорічної весняної повені та літньо-осінньої межені. Учасники засідання отримають інформацію про гідрометеорологічні умови формування весняного водопілля у басейні Південного Бугу на 2019 рік, почують  про якість поверхневих вод басейну  та заслухають інформацію представників регіональних офісів та енергетичних компаній про стан готовності до пропуску льодоходу, повені та паводків на поточний рік.

На завершення роботи учасники засідання розглянуть проект та пропозиції щодо встановлення режимів роботи основних водосховищ басейну на період пропуску весняного водопілля та на весняно-літній період 2019 року.

Довідково:

У річковому басейні Південного Бугу протікає 6594 річки сумарною довжиною 22,4 тис. км, побудовано 168 водосховищ та понад 10 тисяч ставків. Сумарний об’єм штучних водойм становить  понад 1,5 км3.

На території Вінницької області знаходиться 3600 річок, 52 водосховища та понад 5 тисяч ставків. Використовуються вони для потреб промисловості,  гідроенергетики, сільського господарства, рибництва, рекреації тощо. Загальний обсяг води становить понад 540 млн.м3.

sabar


26.02.2019 р.
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 р. №777-р "Деякі питання проведення щорічної акції "За чисте довкілля" та відповідно до плану заходів, затвердженого наказом по Управлінню від 22.02.2019 р. № 25 АГ, підрозділи та дільниці активно долучаються до його реалізації. За інформацією технічної служби БУВР Південного Бугу, Вінницькою дільницею станом на 27.02.2019 р. очищено від сміття 8 км берегів каналів на осушувальних системах «Михайлівська», «Сосонка-Лісова Лисіївка», «Калинівка-Павлівка», «Лаврівка», «Медвідка», «Жигалівка-Байківка», «Некрасівська», «Селище-Яришівка»... Прибрано 0,3 га території насосної станції Вороновицької зрошувальної системи. Стан виконання заходів перебуває на постійному контролі керівництва Управління.
4 

26.02.2019 р.
Стартувала акція з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів області 2019

Начальником БУВР Південного Бугу Андрієм Магерою підписано наказ «Про організацію щорічної акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів області» та затверджено план заходів, спрямованих на поліпшення санітарного та естетичного стану території населених пунктів області після зимового періоду експлуатації. З-поміж іншого, планом передбачено упорядкування, благоустрій та озеленення адміністративних та виробничих територій, гідротехнічних споруд, прибережно-захисних смуг, зон санітарної охорони, а також традиційно розчистку криниць, джерел, струмків та інших водних об'єктів, заліснення, залуження й укріплення берегів, прибирання побутового сміття та ряд інших важливих кроків, що мають позитивно вплинути на стан поверхневих водойм. 

za


25.02.2019 р.

Пластику не місце на сміттєзвалищі!

На підтримку еко-ініціативи Держводагентства України в Басейновому управлінні водних ресурсів річки Південний Буг та його підрозділах стартував збір використаних пластикових виробів. Зверніть увагу, для збору сировини діятимуть особливі умови. По-перше пластикові вироби мають містити спеціальне маркування у вигляді цифри «2» або «02» або напис «HDPE». Цифра 2 і код HDPE вказують на те, що пакувальна тара зроблена з поліетилену високого тиску (він застосовується для виготовлення пакетів для молочних виробів, пляшок для шампунів, мийних засобів і різних підбілювачів). По-друге збору підлягають лише непрозорі та чисті полімерні матеріали. Як правило, це кришечки від пляшок з напоями, соку, йогурту та ін., пляшки від засобів для домашнього побуту (гігієни), баночки від ліків, садові лійки та горщики для квітів, будь-які інші вироби з відповідним маркуванням.

Контейнер для збору пластикових виробів встановлений на І поверсі в холі адміністративного приміщення БУВР Південного Бугу за адресою: м. Вінниця, вул. Василя Стуса, 7. Увесь зібраний пластик буде надіслано до Держводагентства України з метою виготовлення необхідних речей для проведення екологічних акцій.

vtor


22.02.2019 р.
На поточному тижні фахівцями БУВР Південного Бугу здійснено виїзд на насосні станції Тульчинського МУВГ з метою перевірки виконання ремонтних та підготовчих робіт НСО, яке буде задіяне в роботі в 2019 році. На фото - насоси фільтраційної станції Федорівської ГНС.
fed1 fed2

19 лютого басейновою лабораторією вод і ґрунтів проведено відбір 4 проб для визначення хімічного стану поверхневих вод на питних водозаборах річки Південний Буг згідно нової програми моніторингу вод в м. Хмільник, м. Вінниця, м. Калинівка (с. Гущинці) та м. Ладижин (с. Маньківка). На фото - питний водозабір м. Калинівка в околицях с. Гущинці Калинівського району. 
lab 2

14 лютого відбулось засідання аналітично-диспетчерського центру Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг. Учасники засідання заслухали інформацію про поточну  водогосподарську обстановку в басейні Південного Бугу та на території Вінницької області. Про підготовку у 2019 році сил та засобів до пропуску льодоходу, повені та паводків проінформували начальник відділу техногенно-екологічної безпеки  Юлія Кокошко, провідний – гідротехнік Вінницької дільниці Володимир Рекунчак, начальник відділу експлуатації водогосподарських систем Людмила Тимощук.

Було відмічено, що в басейні річки Південний Буг на річках та водоймах утримується режим зимової межені.

Станом на 14 лютого поточного року основні водосховища басейну наповнені на 90-110%, крім водосховищ на річці Синюха. Їх наповнення становить 94-96 %. Санітарні витрати у нижніх б’єфах водосховищ забезпечуються.

Середні припливні витрати до Ладижинського водосховища на рівні  відповідного періоду минулого року і складають 12,4 м3/с при санітарних 5,8 м3/с,  до Олександрівського водосховища - також на рівні  відповідного періоду минулого року і складають 40,7 м3/с при санітарних 17,0 м3/с.

Витрати по гідропостах, які є на даний час, нижчі за середні багаторічні показники.         

За даними Гідрометеоцентру весняне водопілля слід очікувати нижче норми. Небезпечних явищ під час водопілля не передбачається.

В БУВР Південного Бугу, згідно затвердженого плану, проводяться відповідні заходи, спрямовані на запобігання негативних наслідків при проходженні льодоходу, повені та паводків. Проведено обстеження  стану гідроспоруд на меліоративних системах та об’єктах, які знаходяться на балансі управлінь.
ADC 3  ADC 2
 

13.02.2019р. 

Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг Андрій Магера взяв участь в обговоренні проблематики якості питної та поверхневої води у програмі телеканалу ВІТА «На часі» з Ларисою Бондар.

Формування якості води у річках забезпечується сукупністю гідрохімічних, бактеріологічних, гідрологічних процесів, фізико-географічних і гідрометеорологічних особливостей регіону та рівня антропогенного впливу на водозбір. Серед основних чинників, що впливають на стан поверхневих вод, були згадані не лише традиційне «цвітіння води», але й розораність, скид неочищених стічних вод, неконтрольоване внесення добрив, меліорованість водозбору, густота населення, питома вага поголів'я великої рогатої худоби, що утримується в річкових долинах, зарегульованість стоку та інші суттєві фактори.

Завдання органів державної виконавчої влади на місцях – сприяти процесам самовідновлення складових річкового басейну та мінімізувати антропогенний вплив на водні об’єкти. Не випадково, область та відповідні служби продовжують працювати в напрямку щорічного збільшення обсягів розчистки річок та ставків; шукають шляхи фінансування робіт з винесення в натуру прибережно-захисних смуг, будівництва та реконструкції очисних споруд, каналізаційно-насосних станцій, модернізації вже існуючих систем зворотного водопостачання на діючих об’єктах промисловості зі значним споживанням води.

Переглянути сюжет у записі можна за посиланням: https://youtu.be/XFlT0ZF8AZc

skrin


13 лютого спеціалісти відділу ТЕБ Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг взяли участь у штабному тренуванні органів управління цивільного захисту  Вінницької області щодо  дій в умовах паводку, пропуску льодоходу і повені. Засідання скликане відповідно до Розпорядження голови Державної комісії з питань ТЕБ та НС «Про невідкладне прийняття заходів щодо попередження наслідків повені». На засіданні розглядались питання забезпечення оперативного контролю за підняттям рівня води у місцях вірогідного підтоплення, координації відповідних служб та систем оповіщення. Особлива увага приділялась налагодженню безперебійного функціонування систем життєзабезпечення населення, об’єктів економіки, стабільної роботи державних установ, закладів освіти та охорони здоров’я. Моделювались шляхи та способи оперативного надання допомоги потерпілим. Учасники засідання мали можливість заслухати прогнози Вінницького обласного центру з гідрометеорології та рекомендації БУВР щодо запобігання та мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі шкідливою дією вод.

ЗК1 13.02.19


12 лютого під головуванням депутата Вінницької обласної ради, заступника начальника БУВР Південного Бугу Володимира Криська відбулося засідання постійної комісії обласної Ради з питань охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки та раціонального використання надр. 

У роботі комісії взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Інна Кухарчук, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Микола Ткачук, начальник Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Юрій Дубовий, заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Інесса Ратушняк, заступник директора Департаменту – начальник управління бюджетної політики Олександр Горба, начальник управління дозвільної діяльності, природоохоронних програм, моніторингу та зв’язків з громадськістю Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Юрій Савчук, директор Вінницького відокремленого підрозділу Установи «Центр Розвитку Місцевого Самоврядування» Олег Левченко, керуючий справами виконавчого апарату обласної Ради Тетяна Яременко, голова Вінницької обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги Олександр Мудрак та інші зацікавлені особи.

На засіданні було розглянуто та підтримано Регіональну екологічну бюджетну програму на 2019-2023 роки. З-поміж інших питань члени депутатського корпусу розглядали актуальні проблеми водопостачання та водовідведення у населених пунктах області. Окремо йшлося про можливі заходи зі зменшення антропогенного впливу на поверхневі води.

k1 12.02.19 k2 12.02.19

k3 12.02.19 k4 12.02.19


12.02.2019р.

До уваги власників та орендарів водних об’єктів!

Штучні водойми, які експлуатуються різними господарями та користувачами, є потенційно небезпечними об’єктами. Одним із важливих періодів експлуатації є пропуск весняної повені та дощових паводків.

Для попередження виникнення надзвичайних ситуацій необхідно дотримуватись певних правил. 

В підготовчий період до пропуску повені та паводків необхідно:

- обстежити стан підпірних і водоскидних споруд водойм;

- обстежити стан льодового покриву, можливості його навалу на споруди при підвищенні рівнів води;

- випробувати затвори, підйомні механізми;

- очистити водоскидні тракти від сторонніх предметів, які можуть зашкодити пропуску повені;

- забрати із зони можливого затоплення всі тимчасові споруди;

- заготовити запас інструментів (багри, ломи, лопати, пили) та будівельних матеріалів (дошки, цемент, каміння, щебінь, пісок, мішки, цвяхи, брезент) поблизу місць можливого підтоплення і підмиву споруд та територій;

- організувати зв’язок з місцевими комісіями з питань ТЕБ та НС, підприємств, споруд, розташованих вище і нижче водойми.

Перед початком повені мають бути виконані роботи зі  сколювання льоду в місцях його припою до щитових затворів в верхньому і нижньому б’єфі, або до шахти водоскиду.

За потреби необхідно укласти договір на вибухові роботи зі спеціальними організаціями чи військовими частинами.

Під час пропуску повені потрібно організувати цілодобове спостереження за рівнями води у водоймах і нижніх б’єфах, за проходженням води через водоскидні споруди;

При формуванні високих повеней, для зменшення максимальних витрат води проводиться попереднє спрацювання водойми на необхідну відмітку з урахуванням існування льодового покриву, із метою уникнення відриву льодових криг  та утворення заторів на водоскидах. Спрацювання водойм рекомендується здійснювати до початку повені, визначеного гідрометслужбою, за встановленими режимами роботи, правилами експлуатації водойм (ГТС), або за рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

У разі неможливості оперативного маневрування затворами, необхідно держати їх відкритими і повінь пропускати транзитом. Ставки практично не здійснюють регулювання повеневого стоку і повинні працювати на пропуск максимальних витрат води при відкритих щитових затворах.

Про початок скиду води з водойми орендар гідроспоруди повинен повідомити  комісію  з питань техногенно-екологічної  безпеки та надзвичайних ситуацій, органи Держводагентства України та водокористувачів розташованих нижче по течії.

При загрозі прориву земляної дамби, вживаються термінові заходи з мобілізації людських та матеріальних ресурсів з метою попередження прориву і обов’язковим оповіщенням про небезпеку, яка склалася для підприємств та населених пунктів, розташованих нижче по течії.

При проходженні повені через гідроспоруди забороняються будь-які роботи у нижньому б’єфі .

Після  повені проводиться огляд і фотографування споруд із замірами та фіксуванням змін та пошкоджень, які сталися після пропуску високих вод.

Результати огляду оформляються актом, в якому вказується стан споруд, характер і ступінь пошкоджень, їх причини, а також заходи й строки ремонту споруд.


 06.02.2019р. 

 Начальник БУВР Південного Бугу Андрій Магера взяв участь у спільному засіданні колегій Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА  та Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА.

З-поміж інших питань, що винесені на порядок денний, особлива увага була прикута  до інвестиційних проектів, спрямованих на поліпшення стану поверхневих водойм. Зокрема, тільки у 2018 році і лише за кошти обласного фонду охорони навколишнього середовища профінансовано будівництво чи реконструкцію об’єктів водовідведення на суму понад 30 млн. грн.; реалізовано заходи зі збереження водойм та річок на суму понад 11 млн. грн.

Серед найважливіших заходів з відновлення гідрологічного та санітарного режимів поверхневих водойм варто згадати розчистку водойм у смт Стрижавка; Хмільницькому, Чернівецькому, Ямпільському, Тростянецькому та Тульчинському районах...

На 2019 рік заплановано виконання робіт з розчистки самого Південного Бугу в межах смт Стрижавка, м. Вінниця, м. Хмільник та Хмільницького району. А також роботи із відновлення притоків Південного Бугу – очистка річки Вільшанка від мулових наносів на території Турбівської селищної ради.

001k 002k 


05.02.2019р.

Заступник начальника Басейнового управління річки Південного Бугу, депутат Вінницької обласної ради Володимир Крисько взяв участь у роботі комісії з оцінки діяльності керівників підприємств, установ та організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад області за 2018 рік.

До участі в роботі комісії були запрошені керівники профільних департаментів та управлінь облдержадміністрації, які проаналізували результати діяльності керівників підпорядкованих їм установ та висловили власні рекомендації щодо відповідності їх займаним посадам. В ході засідання члени депутатської комісії вивчили матеріали з управлінської діяльності оцінюваних керівників та запропонували ряд заходів для вдосконалення  їх роботи на займаних посадах. Робота комісії триватиме, і наступні засідання заплановані на  12, 19 та 26 лютого. 

k1 k2  k4


01.02.2019р.

Ямпільським міжрайонним управлінням водного господарства продовжується підготовка зрошувальних систем до вегетаційного сезону.

ЯМувг


31.01.2019р.

 Дністровське басейнове управління водних ресурсів оголошує Всеукраїнський конкурс «Дністер – ріка життя і краси».

До участі запрошуються поети та фотографи, які захоплюються і присвячують своютворчість цій величній річці.

Щоб позмагатися за перемогу в конкурсі і отримати гарні подарунки потрібно до 1 квітня надіслати на електронну адресу  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.  свої світлини чи поезію присвячену краєвидам Дністра та його приток  в різні пори року, пам’яткам архітектури, відпочинку та життю в межах басейну Дністра, збереженню цієї річки.

За результатами конкурсу, організатори визначать переможців  у категорії поезія та фотографія. Переможці отримають призи.

Окрім того, найкращі роботи будуть надруковані у підсумковому фотоальбомі конкурсу та представлені під час святкування Міжнародного дня Дністра.

Положення про Всеукраїнський конкурс фотографії та поезії «Дністер – ріка життя і краси»


23.01.2019р.

Продовжується підготовка меліоративних систем до вегетаційного періоду 2019 року. Фото.


21 грудня 2018 року в басейні Південного Бугу створено басейнову раду. Установчі збори з формування басейнової ради Південного Бугу відбулись в м. Вінниця.

Тепер басейнова рада Південного Бугу матиме можливість узгоджувати шляхи вирішення екологічних проблем всього басейну річки.До басейнової ради увійшло 49 представників із різних галузей: водокористувачі, представники науки та освіти, громадських організацій, що здійснюють свою діяльність у межах басейну Південного Бугу, посадові особи центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з семи областей України - Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Київської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської.

Детальніше у відеосюжеті Ольги Боднар та мережі facebook


  21 грудня 2018 року відбудуться збори заінтересованих сторін  з метою формування басейнової ради Південного Бугу.

Фото до оголошення


Площі поливу на Вінниччині у наступному році будуть збільшені.

 Тривають роботи з реконструкції зрошувальної системи  в селі Яришівка Могилів-Подільського району.

Будівництво проводиться за державні кошти в рамках реалізації програми «Розвиток та поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушуваних систем». Проектом передбачено заміна насосно-силового обладнання, протифільтраційні заходи по басейну лобового регулювання, реконструкція пристанційних комунікацій, заміна  магістральних водогонів протяжністю 4180 п.м. Вартість будівництва складає понад 40 млн. грн. Реалізація проекту дасть можливість збільшити площу поливу на 730га.

111


15 листопада 2018 року начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Південного Бугу Андрій Магера взяв участь в перших установчих зборах по формуванню Басейнової ради Дністра.

Новообрані члени Басейнової ради розглянуть Проект положення про Басейнову раду Дністра, як основного документа, з яким працюватимуть наступні 5 років.

Створення Басейнової ради сприятиме забезпеченню інтегрованого управління водними ресурсами у межах території річкового басейну, співпраці центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, громадських об'єднань у досягненні екологічного стану вод.

За інформацією Міністерства екології та природних ресурсів України.


9 листопада провідним  гідротехніком відділу експлуатації водогосподарських систем та замірником свердловин відділу експлуатації водогосподарських систем було здійснено виїзд для виконання промірів рівнів ґрунтових вод в спостережних свердловинах на землях Тяжилівської осушувальної системи Вінницького району.

Замір РГВ у спостережній свердловині