Адреса

Україна, 21100, м. Вінниця, вул. Василя Стуса, 7
тел./факс (0432) 52-09-00, e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
гаряча лінія: 61-16-02

Веб представництва

 

 fgy674gu 1

NUWGP

 

 

 20-21.07.2017 року провідним інженерем з охорони праці і провідним інженером з використання транспорту та мехінізмів Вінницького РУВР було проведено перевірку з питань дотримання правил охорони праці та роботи автотранспорту Ямпільського МУВГ. Фото

 


18.07.2017р. фахівцями Вінницького РУВР проведено обстеження площ сільгоспугідь в межах зрошувальної системи «Горбанівська». Фото

 


Міжвідомча комісія встановила режими роботи водосховищ і водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на меженний період 2017 року. Детальніше.

 

 


В місті Ямпіль на березі річки Дністер 6 липня 2017 року розпочалося свято з  вшанування могутнього Дністра. Детальніше.

 

 


06 липня 2017 року в Могилів - Подільській РДА відбулася нарада « Про стан використання водних об’єктів на території Могилів- Подільського району».

 За ініціативи Ямпільського МУВГ обговорювали питання щодо утримання  джерел та річок в екологічно-санітарному стані та про виділення коштів із сільського бюджету  на виготовлення інформаційних знаків на водні об’єкти. 

На нараді було схвалено Заходи затверджені головою Могилів-Подільської РДА « Про використання водних об’єктів » та прийнято до неухильного виконання.


05.07.2017 року фахівцями Вінницького РУВР було проведено обстеження ділянки річки Південний Буг від греблі Брацлавського до греблі Ладижинського водосховища та нижче ГЕС. Детальніше      Більше фото в якості.

 


 30.06.2017р. фахівці Вінницького РУВР взяли участь у зборах громадськості та депутатського корпусу об’єднаної територіальної громади селища Дашів Іллінецького району щодо розгляду питання взяття на облік внутрішньогосподарської інженерної інфраструктури меліоративних систем зрошуваного землеробства, які знаходяться на території ОТГ.

 

 


26 червня 2017 року в приміщенні Вінницького РУВР пройшла нарада щодо відновлення зрошувального обладнання в зоні обслуговування Ямпільського МУВГ. В нараді взяли участь представники Вінницького РУВР, Держводагентства, керівництва Південно—Бузького БУВР і ТОВ «Волоський горіх», представники підрядної організації

 

       viber image2 viber image4


 Протягом 19 – 23 червня 2017 року міжрайонними управліннями Вінницького РУВР проводилися планові роботи по обслуговуванню меліоративних систем. Зокрема проводилось обкошуванню каналів на міжгосподарських осушувальних системах русловими ремонтувальниками.

  Зрошувальними системами проводилась подача води на зрошення сільськогосподарських культур.

  Машини та механізми працювали на об’єктах будівництва, очистки пожежних водойм, ставків та ін.

Фото БЕД 010

 

 


 21 червня 2017 року у приміщенні Вінницької районної ради під керівництвом голови обласної Ради Анатолія Олійника відбулось пленарне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування  при голові обласної Ради «Про стан довкілля в області та хід виконання Регіональної програми охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів на 2013-2018 роки». Детальніше

 

 


13-14 червня 2017 року фахівці Вінницького РУВР взяли участь у семінарі-тренінгу «Імплементація вимог Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС». Захід за підтримки проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації напрацьованого законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища».

 

Захід присвячений питанням транспозиції вимог Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС у законодавство України; реформуванню моніторингу поверхневих вод в Україні; моніторингу поверхневих вод – вимоги ВРД ЄС тощо.

Крім того, під час семінару проведено ряд тренувальних сесій, де присутні змогли на практиці застосувати отримані знання.

14 червня учасниками тренінгу розглянуто питання стосовно гідробіологічного моніторингу поверхневих вод: сучасний стан та концепція його реалізації в Україні; встановлення екологічного стану водних масивів; гідроморфологічного моніторингу поверхневих вод: вимоги ВРД ЄС та його імплементація в Україні тощо. Також розглянуті питання щодо впровадження Паводкової директиви, зокрема, щодо попередньої оцінки ризиків затоплення та розробки карт ризиків та загроз затоплень.

 

 


З метою підвищення екологічної свідомості та заохочення громадськості до збереження водних ресурсів Вінницьким регіональним управлінням водних ресурсів 22.03.2017 проведено конференцію, присвячену Всесвітньому дню води, який світова спільнота відзначає щорічно 22 березня. У роботі конференції взяли участь представники державних установ, громадських організацій та студентської молоді Вінницької області, а також в.о. завідувача сектору у Вінницькій області Держводагентства України.

 

Відзначення цього Дня започатковано у 1992 році Генеральною Асамблеєю ООН з метою привернення уваги до проблем, пов’язаних з водним фактором. Враховуючи значення, яке вода має для життєдіяльності людини і всього живого на землі, цьогорічна тематика Всесвітнього дня води проходить під гаслом «Стічні води».

На конференції були розглянуті проблемні питання скидів стічних вод, скорочення обсягів і повторного їх використання, стану очисних споруд, якості поверхневих вод області, а також здійснено перегляд відео матеріалів про водні ресурси.

         Учасники конференції обмінялись думками щодо стану водних ресурсів області, обговорили шляхи співпраці  по вирішенню існуючих проблем. Фото

 


2 березня у Вознесенській райдержадміністрації відбулося засідання Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на період пропуску весняного водопілля та на весняно-літній період 2017 року. детальніше

 

 


15 лютого 2017 року в.о. начальника Вінницького РУВР Войтюк І.В. взяла участь у засіданні обласної конкурсної комісії з питань розподілу та використання коштів обласного бюджету, в тому числі які надаються на поворотній основі, що передбачаються на виконання заходів, зазначених в Обласній програмі «Питна вода».

 Відповідно до рішення 13 сесії обласної Ради 7 скликання від 20 грудня 2016 року № 221 на виконання заходів, зазначеній в обласній програмі «Питна вода» на 2008-2020 роки, виділені кошти в сумі 6 млн. грн.. для надання бюджетних позичок суб’єктам підприємницької діяльності.

В ході засідання розглянуто 10 проектів, що пропонуються до фінансування в рамках реалізації обласної програми «Питна вода» на 2017 рік, які спрямовані на будівництво водогонів, мереж водопостачання, реконструкцію водопроводу у Барському, Липовецькому, Мурованокуриловецькому, Теплицькому та Тульчинському районах Вінницької області.

За результатами засідання схвалено фінансування з обласного бюджету по 7 проектах на загальну суму понад 3 млн. грн.

 

 


10 лютого 2017 року під головуванням в.о. начальника Вінницького регіонального управління водних ресурсів Ірини Войтюк за участю начальників підвідомчих управлінь та керівного складу апарату Вінницького РУВР, а також в.о. завідувача сектору у Вінницькій області Держводагентства України Кононової І.М. відбулася нарада про підсумки діяльності Вінницького РУВР за 2016 рік та завдання на І квартал 2017 року. Детальніше

 

 


27 січня 2017 року у приміщенні Лука-Мелешківської сільської ради Вінницького району за участю сільського голови, депутатського корпусу, представників екологічних і водогосподарських органів влади, наукових установ і водокористувача ФОП «Прилуцький В.Ю.» відбулася зустріч із місцевими жителями села щодо незадовільного стану річки і ставка площею 0,4240 га. Головною метою зібрання було обговорення причин незадовільного стану поверхневих вод та шляхи їх вирішення. Детальніше

 

 


26 січня 2017 року під головуванням в.о. начальника Вінницького РУВР Ірини Войтюк відбулося засідання аналітично – диспетчерського центру по підготовці до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2017 році у Вінницькій області.

 В засіданні взяли участь члени аналітично – диспетчерського центру та начальники відділів водних ресурсів міжрайонних управлінь водного господарства Вінниччини.

  Під час зазначеного засідання було обговорено поточну водогосподарську обстановку в області, проведено аналіз стану  підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2017 році, визначено основні завдання

 

 


2016 РІК

 

 


21.12.2016 року в.о. начальника Вінницького РУВР Ірина Войтюк та провідний гідролог Вінницького РУВР Юрій Гавриков за участю Сутисківського селищного голови Леоніда Дідуха та представника Сутиської ГЕС здійснили обстеження місця будівництва мосту через річку Південний Буг у смт. Сутиски Тиврівського району Вінницької області.

 

Вартість реалізації проекту – 2,17 млн. грн., близько 70 % вартості фінансується за рахунок державного бюджету, решта – з місцевого. Для належної організації будівельних робіт Сутиська і Сабарівська гідроелектростанції були переведені на нічний час роботи. З урахуванням несприятливих погодних умов у вигляді опадів, будівництво мосту призупинялось. Під час виїзду підтвердилась необхідність продовження до кінця грудня поточного року нічного режиму роботи гідроенергетичних компаній для забезпечення можливості завершити роботи з будівництва мосту через р. Південний Буг.

Фото

Довідково: смт. Сутиски майже навпіл розділене річкою Південний Буг. Для сполучення використовувався старий дерев’яний місток через річку, який під час проходження високих вод створював додатковий підпір води на річці і затоплювався. Через затоплення мосту частина селища була фактично «відрізана» від цивілізації, єдиним виходом для місцевих жителів був об’їзд майже за 40 км.

 

 


 21.12.2016 року в.о. начальника Вінницького РУВР Ірина Войтюк взяла участь у засіданні обласної комісії з питань надання земельних ділянок державної власності у власність або користування фізичним та юридичним особам. Детальніше

 

 


15.12.2016 року під головуванням Андрія Ковальова відбулося засідання постійної комісії Вінницької обласної Ради з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження.

 В.о. начальника Вінницького РУВР Войтюк І.В. спільно із представниками Департаменту екології та природних ресурсів та Департаменту з питань ЖКГ, енергетики та інфраструктури взяла участь в обговоренні питання про незадовільний стан очисних споруд та мулового господарства, які знаходяться на території Цекинівської сільської ради Ямпільського району та забруднення транскордонної р.Дністер неочищеними стоками м. Сороки Республіки Молдова.

Крім цього, під час розгляду питання про внесення доповнень до звернення депутатів Вінницької обласної ради 7 скликання до Міністра екології та природних ресурсів Семерака О.М. щодо розчистки Сабарівського водосховища, як єдиного доступного джерела питного водопостачання м. Вінниці, в.о. начальника Вінницького РУВР Войтюк І.В. доповіла про необхідні комплексні заходи з виконання робіт з очистки дна водойми від мулу, порядок і строк їх реалізації, орієнтовані обсяги і вартість проектно-вишукувальних і земляних робіт. До вартості робіт не включено витрати з придбання або оренди спеціальної техніки і механізмів для днопоглиблення, адже це визначається проектно-кошторисною документацією, виходячи з інженерних рішень проекту.

З урахуванням пріоритетності питання забезпечення господарсько-питних потреб населення в достатній кількості та належної якості, за результатом розгляду Програми економічного та соціального розвитку Вінницької області на 2017 рік, внесено питання санітарно-екологічного поліпшення джерела питного водопостачання м. Вінниці (Сабарівське водосховище)

 


Держводагентством України розроблено та направлено на розгляд Міністра екології та природних ресурсів України проект Порядку розроблення водогосподарських балансів.

 

Зазначений Порядок передбачає проведення сучасної і реальної оцінки наявності та можливості використання водних ресурсів. Тобто, на конкретних водогосподарських ділянках буде співставлятися кількість та ступінь освоєння водних ресурсів.

На основі водогосподарських балансів буде визначено дефіцитні водогосподарські ділянки, а також резерв водних ресурсів.

Це дозволить для дефіцитних водогосподарських ділянок розробляти конкретні заходи з раціонального водокористування, такі як створення додаткових регулюючих ємностей, будівництво або реконструкція систем територіального перерозподілу стоку.

Крім цього, Порядок розроблення водогосподарських балансів сприятиме впровадженню єдиних підходів у реалізації державної водної політики щодо спеціального водокористування, встановлення оптимальних режимів роботи водогосподарських систем, а також розробки правил їх експлуатації.

Отже, при плануванні управління кожним річковим басейном, навіть, невеликим за площею, водогосподарський баланс буде відігравати одну з головних ролей. А це ще один крок на шляху до раціонального використання водних ресурсів України.

 


Держводагентством поетапно напрацьовуються проекти нормативно-правових актів, які дозволятимуть рухатися у напрямку удосконалення законодавства України в частині інтегрованого управління водними ресурсами. Так, Державним агентством водних ресурсів України розроблено Типове положення про басейнову раду.

 

Басейнові ради будуть консультативно-дорадчими при Держводагентстві. Завдяки чому будуть реально узгоджуватися інтереси органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій у галузі водних ресурсів у межах річкового басейну.

Держводагентство запрошує до обговорення зазначеного проекту Типового положення про басейнову раду.

Детальніше

 

 


Держводагентство здійснює черговий крок для зменшення забруднення водних ресурсів.

 

Для отримання сучасної та об’єктивної оцінки хімічного стану поверхневих та підземних вод Держводагентством розробляється проект наказу Мінприроди «Про затвердження переліку забруднюючих речовин для визначення хімічного стану масивів поверхневих і підземних вод та екологічного потенціалу штучного або істотно зміненого масиву поверхневих вод».

Виконання зазначеного наказу дозволить об’єктивно оцінити хімічний стан поверхневих та підземних вод та вжити конкретних заходів, спрямованих на зменшення їх забруднення.

Детальніше

 


13.12.2016 року в.о. начальника Вінницького РУВР Войтюк І.В. взяла участь у робочій зустрічі щодо створення та функціонування інтерактивної карти водних об'єктів Вінницької області, яка відбулася під головуванням помічника Голови Вінницької облдержадміністрації Василя Павлюка. Участь у засіданні взяли представники Департаменту агропромислового розвитку, Департаменту екології та природних ресурсів, Вінницядержрибоохорони, Держгеокадастру, ДП «Поділлягеодезкартографія», рибоводів та інших. Створення карти має реалізовуватись в рамках Програми USAID LEV.

 

Метою робочої зустрічі було обговорення технічних та організаційних питань, легенди карти для представлення партнерам чіткого бачення кінцевого результату проекту.

Мета проекту – створення загальнодуступної та зрозумілої для широких верств населення карти водних об'єктів з відображенням інформації, яка з практичного досвіду є найбільш цікавою для громадськості та рибоводів, але перебуває в розпорядженні різних відомств і не систематизована. Так, найбільшим попитом користується інформація про те, хто орендує ставок, на яких підставах і умовах, якої якості вода у річці та ставку, коли дозволено скид і набір води ставка, чи дозволяється рибалити на ставку тощо. Цільова аудиторія – громадськість, рибоводи, органи місцевого самоврядування та державної виконавчої влади.

Збір і системне оприлюднення даних про ставки, річки, водо- і землекористування дозволить також більш ширше реалізовувати право громадян на вільний доступ до екологічної інформації, як це передбачено чинним законодавством. Крім цього, запропоновано передбачити можливість зворотного зв'язку для оперативного реагування на випадки порушення водоохоронного законодавства.

Для рибоводів, як суб'єктів господарювання, цікава інформація про розмір орендної плати, нормативної грошової оцінки землі інших рибоводів. Публічність цієї інформації має зменшити ризики корупційних проявів при встановленні цих платежів.

Також пропонується відобразити об'єкти, які згідно законодавства, не можуть бути об'єктом оренди (водойми комплексного, питного та природоохоронного призначення) або рішенням місцевих рад визначені водоймами загального водокористування чи пожежними водоймами

 


6 грудня 2016 року в.о. начальника Вінницького регіонального управління водних ресурсів Войтюк І.В. провела ознайомчу екскурсію діяльності управління та прочитала лекцію учням 8-А класу Гуманітарної гімназії №1 ім. Миколи Пирогова, які беруть участь у проекті «So Many Countries, So Many Rivers!» в рамках міжнародної програми eTwinning Plus.

 

В ході бесіди дітей ознайомлено із діяльністю управління, проведено опитування на предмет обізнаності дітей в основних географічних та гідрологічних поняттях. Особливу цікавість у школярів викликало завдання з визначення протяжності річки, її кілометражу, приналежність притоки до правої чи лівої тощо. Діти дізнались про поділ водного фонду Вінницької області за основними річковими басейнами – Дніпро, Дністер і Південний Буг, кількість та стан водних ресурсів, діяльність людини, яка негативно впливає на річки і водойми, та водоохоронні заходи, які допомагають зберегти і відновити водні ресурси.

Певну гордість викликало у дітей усвідомлення унікальності річки, на берегах якої стоїть м. Вінниця, – єдиної великої суто української річки Південний Буг, з єдиним в Європі збереженим природнім порожистим руслом, а також місцями, що входять до 7 природних чудес України та навіть за європейськими критеріями відносяться до першого класу якості води.

У такому натхненному настрої з дітьми було проведено виховну і роз’яснювальну роботу про необхідність шанобливого ставлення до водних ресурсів та щоденні нескладні зусилля кожного жителя для збереження водойм для нащадків.

На завершення, учням роздано пам'ятку про те, що робити під час повеней та паводків.

Фото

 

 


2 грудня 2016 року у Вінницькому регіональному управлінні водних ресурсів відбулась семінар-нарада з питань управління водними ресурсами, в якій взяли участь спеціалісти апарату управління та керівники і фахівці міжрайонних управлінь водного господарства.

 Основною темою даного заходу було ознайомлення зі змінами до Водного кодексу України, які набирають чинності з 1 лютого 2017 року.

 Розглянуто виконання рішень нарад з питань посилення роботи з орендарями водних об’єктів в напрямку укладання договорів оренди водних об’єктів, виготовлення паспортів, контролю за наповненням ставків, у зв’язку з малою водністю, надходження орендної плати за користування водними об’єктами та аналіз щотижневої звітності про її сплату.

Внаслідок змін щодо подання звітності про використання води за формою 2-ТП (водгосп) обговорено питання про співпрацю з водокористувачами та робота з місцевими органами влади для вжиття заходів до забруднювачів водних ресурсів

viber image

 


30 листопада 2016 року у м. Києві на базі Державного інституту управління та економіки водних ресурсів відбувся семінар на тему: «Ведення державного обліку водокористування», участь у якому взяли представники Держводагентства та фахівці водогосподарських управлінь, у т.ч. заступник начальника відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод Вінницького РУВР Дмитришина В.В.

У ході зазначеного семінару учасникам були висвітлені питання щодо удосконалення управління водними ресурсами у частині спеціального водокористування та порядку ведення державного обліку водокористування, закцентувавши увагу на особливостях організації ведення державного обліку водокористування та приймання звітності про використання води за 2016 рік.

Крім цього, проведено практичні заняття з питань застосування програмного забезпечення ведення державного обліку водокористування.

 


 23 листопада 2016 року у приміщенні Вінницького науково-дослідного та проектного інституту землеустрою відбулися торги у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок водного фонду для рибогосподарських потреб.
На аукціон виставлено 5 лотів. Усі ділянки розміщені у Вінницькому районі. Згідно закону, переможці земельних торгів, не пізніше трьох банківських днів з дня проведення земельних торгів, мають здійснити плату за користування земельною ділянкою, право користування якою набуто на торгах, а також відшкодувати витрати на підготовку земельної ділянки до продажу права оренди та витрати пов’язані з підготовкою і проведенням аукціону, за окремим договором з Виконавцем земельних торгів. Детальніше

 

 


09.11.2016 року, до Дня української писемності та мови працівники Вінницького регіонального управління водних ресурсів долучились до написання Всеукраїнського радіо диктанту єдності.
Цього року писали диктант на тему історії України - про Київську Русь та добу козацтва. Назва тексту - "Україна на зламі тисячоліть". Фото

  


03.11.2016 року у Вінницькому національному технічному університеті відбулася робоча зустріч за участю в.о. начальника Вінницького РУВР Ірини Войтюк, провідного гідролога Вінницького РУВР Юрія Гаврикова, завідувача кафедри системного аналізу, комп'ютерного моніторингу та інженерної графіки, професора ВНТУ Віталія Мокіна, доцента ВНТУ Євгенія Крижановського та експерта Програми USAID LEV Віри Недзведської.

 Метою зустрічі було обговорення технічних та організаційних питань для створення інтерактивної карти щодо наявності та стану використання водних об'єктів Вінниччини. Ідею створення такої карти було підтримано усіма учасниками «круглого столу» з питань покращення регуляторного середовища для розвитку аквакультури Вінницької області, який відбувся 21.09.2016 року за участю Голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія та керівників профільних відомств регіону, експертів Програми USAID LEV та рибоводів.

Учасники робочої зустрічі обговорили та обмінялись думками щодо створення такої карти, яка була б корисною для посадових осіб та користувачів ставків, але водночас – доступною і зрозумілою для широких верств населення. Для цього окреслено основні питання щодо формату, наповненості даними, доступності карти, її подальшого функціонування.

В подальшому експерт Програми USAID LEV вивчить думки та бачення такої карти усіх інших зацікавлених суб'єктів, у т.ч. державних установ, орендарів ставків, громадськості.

Після презентації керівництву області пілотної карти та її схвалення розпочнеться безпосередньо робота по створенню інтерактивної карти з усіма водними об'єктами Вінниччини. Фото.

 

 


8-10 жовтня 2016 року орендар ставка в с. Михайлівка (Гуменська с/р) Вінницького району випустив воду із орендованого ним ставка площею 28 га без наявності дозволу на спецводокористування, чим порушив вимоги ст. 48, 49 ВКУ. Через це та ряд інших причин (заборона загального водокористування, зниження рівня води в криницях) мешканці села звернулись до сільської ради щодо розірвання договору оренди водного об’єкта з даним орендарем. Для привернення уваги до даної події мешканці села вдались до проведення акції з перекриття траси районного значення.

 

 


 

13.10.2016 року відбулась сесія Гуменської с/р, на якій прийнято рішення про звернення до Вінницької ОДА (орендодавця) для розірвання договору та до контролюючих органів з метою притягнення порушника до відповідальності . В роботі сесії с/р взяла участь начальник відділу ВО та ТЕБ Бедзь Н.І.

 

 


10 жовтня 2016 року у зв’язку із замором риби в р. Нетека в смт Тротянчик Тростянецького району та інформацією про можливе забруднення річки Тростянецьким спиртовим заводом, фахівцями Вінницького РУВР відібрано з річки проби води вище та нижче скиду стічних вод спиртового заводу для проведення лабораторних досліджень щодо наявності та концентрації забруднюючих речовин.

 

  


4 жовтня 2016 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом (№3603)

  


 3 жовтня 2016 року під головуванням заступника голови Вінницької ОДА Василя Броварника відбулась нарада з питаньсистемному аналізу та прогнозування балансу поверхневих, ґрунтових та підземних вод Вінницької області для забезпечення потреб водопостачання. Нарада відбулась за участю  начальника відділу водних об'єктів та ТЕБ Наталії Бедзь та провідного гідролога Юрія Гаврикова Вінницького регіонального управління водних ресурсів, начальника управління Департаменту екології та природних ресурсів Андрія Магери, заступника начальника Держеконіспекції Ігоря Осадчука, начальника Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Сергія Волкова, головного інженера КП "Вінницяводоканал" Олега Шведова та завідувача кафедри системного аналізу, комп'ютерного моніторингу та інженерної графіки, д.т.н., професора Вінницького національного технічного університету Віталія Мокіна.
Під час наради чітко окреслено проблеми щодо наявності та збору даних моніторингу, проведено аналіз справджуваності прогнозу водності за останні 5 років тому, встановлено ймовірні резерви та намічено 20 шляхів мінімізації проблеми, у т.ч. з використанням світового досвіду та сучасних досягнень вітчизняних вчених і фахівців. 
Василь Броварник поставив задачу проводити подальші консультації та пошук даних, яких не вистачає, розробити рекомендації місцевим органам влади (міським, сільським, селищним радам) щодо подальших дій для забезпечення жителів області водою достатньої кількості та належної якості.

 

 


29.09.2016 року у Вінницькому РУВР пройшло засідання технічної ради з питань покращення якості води та очищення питного водозабору біля Сабарівського водосховища.

  


28.09.2016 року в.о. начальника Вінницького РУВР Войтюк І.В. та начальник відділу водних ресурсів і ТЕБ Бедзь Н.І взяли участь у нараді під головуванням Першого заступника голови обласної державної адміністрації Гижка А.П., на якому було затверджено перелік технологічних водойм Вінницької області.

 


28.09.2016 року працівниками Вінницького РУВР, на замовлення фізичної особи для відновлення малої ГЕС проведено гідрологічні вишукування на р. Русава (басейн Дністра) в с. Вила Томашпільського району. Незважаючи на маловодність року стік річки Русава достатньо стабільний, витрата води становила 0,5 м3/с. Фото


22.09.2016 року лабораторією моніторингу вод та грунтів Вінницького РУВР відібрано проби води із р. Соб для з'ясування ймовірних причин забруднення річки та гибелі риби в Дмитренківському водосховищі Гайсинського району. Одночасно, представником Тульчинського міжрайонному управління водного господарства здійснено виїзд на місце події для з'ясування обставин загибелі риби.

 

На 23.09.2016 року запланований спільний виїзд з представниками Державної екологічної інспекції

 


21.09.2016 року – в.о. начальника Вінницького РУВР Войтюк І.В. взяла участь у засіданні «круглого столу» з питань покращення регуляторного середовища для розвитку аквакультури Вінницької області під головуванням голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія за участю керівників окремих департаментів та відомств регіону, експертів Програми USAID LEV та членів Асоціації рибоводів «Союз». Детальніше


13-14 вересня 2016 року В.о. начальника Вінницького РУВР Войтюк І.В. та начальник відділу водних ресурсів і ТЕБ Бедзь Н.І взяли участь у Семінарі з імплементації Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС в рамках проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища», який відбувся в м. Одеса 13-14 вересня 2016 року.

 

  


08 вересня 2016 року – в.о. начальника Вінницького РУВР Войтюк І.В. взяла участь у засіданні постійної комісії обласної ради з питань ЖКГ, енергозбереження і енергоефективності. Під час засідання розглядалось питання водопостачання міст області, особливо – м. Вінниці та перспективи щодо надійності існуючих джерел питного водопостачання. За результатами засідання прийнято рішення про необхідність придбання спеціальної техніки  для розчистки від мулу річку Південний Буг та розробити конкретні заходи для покращення якісного стану поверхневих вод Південного Бугу.

 

 


06 вересня 2016 року – в.о. начальника Вінницького РУВР Войтюк І.В. взяла участь у нараді під головуванням заступника Голови Вінницької ОДА Броварника В.М. щодо проблем водопостачання Вінницької області. За результатами вирішено підготувати пропозиції щодо стратегічних напрямів діяльності для безперебійного забезпечення потреб населення якісною водою та в достатній кількості. Для удосконалення системи збору даних моніторингу поверхневих і підземних вод залучено до співпраці завідувача кафедри комп’ютерного еколого-економічного моніторингу та інженерної графіки ВНТУ, доктора технічних наук, професора Мокіна В.Б.

 


22-23 серпня 2016 року працівниками Вінницького РУВР на замовлення сільгоспвиробника виконано проектно-вишукувальні роботи для проектування трубопроводів для зрошення.

 


17 серпня 2016 року в приміщенні Вінницького РУВР відбулись загальні збори профспілкового комітету Вінницького регіонального управління водних ресурсів за участю голови міської профспілки працівників АПК Титаренко Н.О. та начальник Південно-Бузького БУВР Письменного С.М. Зборами були прийняті нові члени профспілки, заслухано та оцінено звіт голови профкому про проведену роботу та обрано нового голову профспілки та профспілковий комітет.

  


15 серпня 2016 року в приміщенні Вінницького РУВР відбулись загальні збори трудового колективу Вінницького РУВР. Зборами було затверджено положення про комісію з вирішення трудових спорів управління, заслухано звіти профкому та адміністрації управління про дотримання умов колективного договору Вінницького РУВР. Заслухано та підтримано внесення змін у колективний договір.

 


15.08.2016 заступник начальника відділу Вінницького РУВР Анатолій Литвиненко взяв участь у комісійному розгляді проблемного питання наповненості водою «Тяжилівського озера».  Детальніше


Проведення робіт по ремонту ставка фірми "Струм-Агро". переглянути

 


 

20 липня 2016 року під головуванням начальника Південно-Бузького БУВР Письменного С.М. відбулась виробнича нарада по підсумках діяльності за І півріччя та завдання на ІІІ квартал 2016 року за участю керівництва Вінницького РУВР, начальників міжрайонних управлінь водних господарств, представників апарату управління.

Під час зазначеної наради було проведено аналіз стану фінансово-господарської діяльності за І півріччя 2016 року. Виконання завдань щодо підготовки водогосподарсько-меліоративного комплексу до роботи у весняно-літній період 2016 року. Користування водними ресурсами області та ін.

Також намічено завдання на ІІІ квартал 2016 року для забезпечення населення і галузей економіки водними ресурсами в умовах літньо - осінньої межені та підготовки водогосподарських систем до зимового періоду.

 

 


 

З метою попередження, протидії та ліквідації пожеж на торфовищах у 2016 році на виконання доручення Південно-Бузького БУВР та Кабінету Міністрів України, Вінницьким РУВР розроблено та вжито ряд заходів щодо запобігання виникнення пожеж на торфовищах в зоні обслуговування Вінницького РУВР.

15.07.2016 року в.о. начальника Вінницького РУВР Войтюк І.В. взяла участь у засідання міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Віце-премєр-міністра – Міністра регіонального розвитку Зубка Г.Г., за участь голів регіональних комісії з питань техногенно-екологічної безпеки на надзвичайних ситуацій у режимі відео конференції через студії відозв’язку Управління ДСНС України у Вінницькій області. Під час засідання в.о. Голови Держводагентства України Ірина Овчаренко доповіла про вжиті Держводагентством та водогосподарськими організаціями попереджувальні заходи виникнення пожеж на осушувальних системах, де має місце висока ймовірність загоряння

 

 


06.07.2016 р. в м. Ямпіль відбулося відзначання Дня Дністра приурочене святу Івана Купала. Серед присутніх були представники Ямпільської міської ради та відділу культури міста, працівники міжрайонних управлінь водного господарства та регіонального управління водних ресурсів

 З привітальним словом виступив Ямпільський міський голова  Кульбаба Олександр Васильович та Тимощук Людмила Іванівна провідний гідротехнік відділу експлуатації водогосподарських систем Вінницького регіонального управління водних ресурсів, яка у свою чергу зазначила, що відзначення Дня Дністра має на меті привернути увагу громадськості до проблем пов`язаних з раціональним використанням та охороною відтворення водних ресурсів, а також відродження дбайливого ставлення до води та довкілля в цілому.

Кульмінацією свята стали виступи дитячих колективів, народних ансамблів, співаків.

Крім того дітьми працівників Ямпільського МУВГ декламувалися вірші присвячені р. Дністер, найкращі з яких отримали заохочувальні подарунки, у вигляді дитячої літератури, різноманітних символів свята.

Ввечері свято продовжилося народними гуляннями.

 

 


16 червня 2016 року представники Вінницького РУВР взяли участь у семінарі на тему: «Планування, облік та аналіз використання бюджетних коштів і державного майна галузі в умовах реформування державного сектору економіки», який організовано фахівцями Держводагентства у м. Чернігів.
Доповіді керівників структурних підрозділів апарату Держводагентства стосувалися актуальних питань фінансово-економічної роботи в системі управління водогосподарськими організаціями, зокрема, було акцентовано увагу на таких аспектах:
- нове в нормативній базі щодо виконання державного бюджету. Зростання ролі місцевих бюджетів та інвестицій у фінансуванні заходів з утримання та розвитку водогосподарсько-меліоративного комплексу;
- робота щодо вдосконалення оплати праці в умовах проведення соціальних реформ;
- нове у нормативно-правовій базі з бухгалтерського обліку.
Крім цього, учасниками 16 червня було обговорено ряд інших питань, зокрема, щодо: компетентнісного підходу у професійній підготовці фахівців з обліку та оподаткування.
Організатором заходу – Державним агентством водних ресурсів України було залучено до участі представників Міністерства фінансів України, керівників та спеціалістів фінансово-економічних служб водогосподарських організацій, фахівців Чернігівської облдержадміністрації, Державної казначейської служби у Чернігівській області, науковців Державного інституту управління та економіки водних ресурсів та Національного університету водного господарства та природокористування.

 

 


01 червня 2016 року в актовому залі Головного управління статистики Вінницької області відбулось урочисте засідання з нагоди відзначення професійного свята – Дня працівників водного господарства України. Серед присутніх були представники Вінницької ОДА, Вінницької обласної ради, Південно-Бузького БУВР, Державного агентства водних ресурсів України, Департаменту агропромислового розвитку, Державної екологічної інспекції, Департамент екології та природних ресурсів, ветерани водогосподарської галузі, працівники міжрайонних управлінь та апарату Вінницького РУВР.

 Гості свята привітали працівників водогосподарського комплексу з професійним святом та відзначили відзнаками кращих працівників галузі.

Не залишили без уваги і ветеранів галузі, яких привітало та відзначило керівництво Вінницького РУВР. Фото.

 


25-26 травня 2016 року в.о. начальника Вінницького РУВР взяла участь у нараді з питань підготовки осушувальних систем до роботи у вегетаційний період 2016 року (Волинська область, смт Ратне). Детальніше

  

 


20 травня 2016 року представники Вінницького РУВР та Тульчинського МУВГ взяли участь у круглому столі, присвяченому Дню Південного Бугу. Захід відбувався у м. Вознесенськ Миколаївської області за участю представників водогосподарських організацій, керівництва району, громадськості, ЗМІ. В рамках конференції розглянуто питання стану використання водних ресурсів річкового басейну, їх якості, проблемні питання та шляхи вирішення.

 

В.о. начальника Вінницького РУВР Войтюк І.В. презентувала План управління річковим басейном Південного Бугу в контексті виконання Угоди про Асоціацію Україна - ЄС. 

  


18.05.2016 р. в приміщенні  Вінницького РУВР відбулися урочисті збори присвячені Дню Південного Бугу. Серед присутніх були представники Департаменту екології та природних ресурсів Вінницької ОДА, Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, територіального органу Держводагентства у Вінницькій області, Вінницького національного технічного університету, обласного осередку «Всеукраїнської екологічної ліги», Вінницядержрибохорони, Вінницького обласного центру з гідрометеорології, переможці обласного конкурсу дитячого малюнку.

 На урочистих зборах з доповіддю «Свято річки» виступила в. о. начальника Вінницького РУВР Войтюк І. В. яка розповіла про походження річки Південний Буг, територіальне розташування та природне значення, її унікальність та мальовничість, історію встановлення та відзначення Дня річки.

З привітаннями та закликами про бережливе ставлення до водних ресурсів виступили гості свята.

На завершення свята відбулося нагородження дипломами та подарунками переможців конкурсу дитячого малюнку «Вода – джерело життя!». Фото

 


17 травня 2016 року в.о. начальника Вінницького РУВР взяла участь у регіональному форумі на тему: «Розвиток садівництва та ягідництва на Вінниччині», який проходив в Інституті кормів та сільського господарства НААН та організований Асоціацією «Укрсадпром» та Вінницькою ОДА.

Метою форуму було побудова дієвого діалогу між органами влади та фермерськими господарствами, науковими закладами, що займаються садівництвом, ягідництвом та розсадництвом у Вінницькій області.

Захід відбувся за участю Першого заступника Голови Вінницькоїх облдержадміністрації А.Гижка, Директора департаменту агропромислового розвитку М. Неїлика, начальника Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, представників Держгеокадастру,фіто-санітарної служби, керівників садівничих сільськогосподарських підприємств, фахівців корпорації «Вінницясадвінпром» та представників садівництва та ягідництва області.

В ході обговорення приділялась особлива увага питанням водозабезпечення галузі садівництва та ягідництва, законодавчого забезпечення використання земель та водних об’єктів, стану та потребі в фінансовому забезпеченні.


 

28.04.2016 року В.о. начальника Вінницького РУВР Войтюк І.В. взяла участь у засіданні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг щодо пропуску весняного водопілля та встановлення режиму роботи на весняно-літній період 2016 року. Детальніше

 


26.04.2016 року в.о. начальника Вінницького РУВР Войтюк І.В. взяла участь у засіданні обласної комісії з питань надання земельних ділянок державної власності у користування або власність фізичним та юридичним особам.

 В ході засідання розглянуто питання надання земельних ділянок у користування або власність, у т.ч. учасникам антитерористичної операції, про укладання та продовження терміну дії договорів оренди водних об’єктів тощо.

Крім цього, розглянуто проблемні питання щодо надання у користування на умовах оренди водних об’єктів із земельними ділянками, у т.ч. ініційованих Вінницьким РУВР: щодо передачі в оренду водних об’єктів (водосховищ), які використовуються лише за діючим режимом СТРГ (спеціальне товарне рибне господарство); щодо неможливості виставлення на аукціон ряду водних об’єктів через деякі неузгоджені в проектах відводу земельних ділянок під водоймами та їхніми гідроспорудами. За результатами роботи комісії шляхи розв’язання проблемних питань вирішено.

 


 

Протягом 18-22 квітня 2016 року викладачами Кам`янсько-Дніпровської технічної школи проведено навчання працівників Вінницького, Тульчинського, Ямпільського міжрайонних управлінь водного господарства з питань охорони праці.

Навчання із правил безпечної експлуатації насосних станцій водогосподарських систем пройшло 62 робітника, правила безпечної експлуатації каналі, трубопроводів та інших гідротехнічних споруд 57 робітників, безпечне виконання стропальних робіт 25 робітників, безпечне виконання газоелектрозварювальних робіт 2 робітника, безпечне виконання робіт бензопилами, кущорізами, газонокосарками 32 робітника, безпечне виконання робіт вантажопідіймальними кранами,які керуються з підлоги 86 робітників, безпечне виконання робіт з використанням електропневмоінструментів 41 робітник, машиністи насосних установ (перепідготовка) 17 робітників. Фото

 


21 квітня 2016 року під головуванням В.о. начальника Вінницького РУВР Войтюк І.В. відбулася виробнича нарада за участю фахівців апарату управління та фахівців з питань водних ресурсів Вінницького, Тульчинського та Ямпільського міжрайонних управлінь водного господарства. Детальніше.

  


 Представниками Вінницького РУВР надано інтерв'ю журналістам інтернет-видання Vlasno.info щодо водності річок Вінниччини та перспектив їх стану у літній період. Детальніше.

 


 

19 квітня 2016 року викладачами Кам`янсько-Дніпровської технічної школи проведено навчання працівників Вінницького міжрайонного управління водного господарства з питань охорони праці.

До 22 квітня 2016 року навчання з питань охорони праці пройдуть решта працівників водогосподарських організацій Вінниччини – Тульчинського та Ямпільського міжрайонних управлінь водного господарства. Фото.

 


 

 

14 квітня 2016 року В.о. начальника Вінницького РУВР Ірина Войтюк взяла участь у виїзному засіданні колегії обласної державної адміністрації «Про підсумки соціально-економічному розвитку Вінницької області за І квартал 2016року», яке проходило на базі Барського коледжу транспорту та будівництва Національного транспортного університету.

У засіданні взяли участь очільники райдержадміністрацій та районних рад, керівники силових структур, департаментів та управлінь регіону, позаштатні радники голови ОДА. До роботи колегії долучився також голова обласної Ради Анатолій Олійник 

Детальніше

 


 

Згідно Програми моніторингу меліорованих земель гідрогеолого-меліоративним відділом 30-31 березня було проведено обстеження зрошувальних систем: Ярузької, Ямпільської і Порогівської. Для визначення вологості передполивного періоду 2016 року проведено відбір проб грунту та  води з джерел зрошення Могилів-Подільського і Ямпільського районів.

Обстежено осушувальні системи заплави р. Краснянка Тиврівського району, відібрано проби води з каналів для гідрохімічного вимірювання. Для визначення вологості та засолення відібрано проби грунту, виконано проміри рівнів грунтових та поверхневих вод. Фото

 


 

Ямпільським міжрайонним управлінням водного господарства проводяться відновлювальні роботи по запуску Яришівської зрошувальної системи в поливний сезон 2016 року. На даному етапі проводяться бетонні роботи в щитовому відділені, встановлена трансформаторна підстанція та вікна на ГНС, підготовлено басейн добового регулювання по проведенню протифільтраційних заходів, виконуються зварювально-ремонтні роботи трубопроводу. Фото

Завершення робіт планується на другу половину квітня поточного року.

Довідково. Яришівська зрошувальна система збудована в 1983 року. Площа зрошення системи - 574 га. Зрошувальна система обслуговувала три господарства: с.Кремінне на площі 206 га., с.Яришів на площі 318 га., с.Серебрія на площі 50га. Джерело зрошення - річка Дністер. Протяжність зрошувальної мережі становить 20,1 км. Зрошувальна система складається з головної насосної станції та насосної станції підкачки.

Протягом багатьох років дана зрошувальна система не працювала. В зв'язку з появою інвестора та необхідністю в поливах починаючи з 2015 року ведеться активно робота та виконуються ряд заходів по відновленню даної зрошувальної системи до роботи в вегетаційному сезоні 2016 році.

 


 

2015 рік

 

04.11.2015р.

 3 листопада 2015 року на базі Львівської ГГМЕ відбувся семінар "Ведення державного обліку водокорстування" у якому взяли участь представники Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг. Учасників семінару було ознайомлено і з новим "Порядком ведення державного обліку водокористування" та представлено нову програму для ведення державного обліку водокористування WINGOSWOD2 .

 

 


 

02.11.2015р.

Провідним інженером служби ТЕБ Кошовою Л.А. надано інтерв’ю журналістам Вінницької газети “RІА” щодо низької водності в басейні річки Південний Буг у 2015 році. Читати статтю

 

 


 

30.09.2015р.

29 серпня 2015 року заступник начальника БУВР Південного Бугу Тернавський С.І. взяв участь у семінарі який проходив у Ямпільському районі в с. Петрашівка. Детальніше

 

 


 

17.09.2015р

17 вересня 2015 року провідний інженер служби техногенно-екологічної безпеки БУВР Південного Бугу Кошова Л. А. прийняла участь у засіданні міжвідомчого штабу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Детальніше


 

08.09.2015р.

Провідним інженером служби ТЕБ Кошовою Л.А. надано інтерв’ю журналістам інформаційного порталу «Медіа центр «ВЛАСНО» щодо низької водності в басейні річки Південний Буг та проведення засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи основних водосховищ басейну.

Стаття 1

Стаття 2

 


 

04.09.2015р.

3 вересня поточного року в Басейновому управлінні під головуванням начальника Коменчука М.К. проведено позачергове засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем в басейні річки Південний Буг в умовах низької водності 2015 року. Детальніше

 

 


 

27.08.2015 р.

Інформація щодо проведення засідання аналітично-диспетчерського центру БУВР Південного Бугу. Детальніше

 


 

20.08.2015 р.

19.08.2015 року начальника відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод БУВР Південного Бугу Войтюк І.В. надала інтерв’ю журналісту Вінницької обласної державної телерадіокомпанії «ВІНТЕРА» Детальніше

 


 

14.08.2015 р.

Провідним гідрологом відділу водних об’єктів Гавриковим Ю.С. та провідним інженером служби ТЕБ Кошовою Л.А. надано інтерв’ю журналісту інформаційного порталу «Медіа центр «ВЛАСНО» щодо складної водогосподарської обстановки в басейні річки Південний Буг та заходи, які вживає БУВР Південного Бугу для запобігання погіршенню екологічної ситуації та забезпечення питних і побутових потреб населення. Детальніше

 

 


 

13.08.2015 р.

12.08.2015 року заступник начальника відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод БУВР Південного Бугу Дмитришина В.В. надала коментар журналісту Вінницької обласної державної телерадіокомпанії «ВІНТЕРА» щодо скиду зворотних (стічних) вод у ставок у селі Лука-Мелешківська Вінницького району Вінницької області. Детальніше

 


 

13.08.2015 р.

12.08.2015 року в Літинській райдержадміністрації відбулася нарада з сільськими головами та орендарями водних об’єктів з питання ефективного використання водних ресурсів та наповнення дохідної частини бюджету району. Детальніше

 

 


 

07.08.2015 р.

7 серпня 2015 року відбулася нарада щодо підсумків діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за І півріччя 2015 року і заходів щодо сталого функціонування галузі у ІІІ кварталі 2015 року. Детальніше

 


 22.07.2015 р.

  21.07.2015р. в Басейновому управлінні водних ресурсів річки Південний Буг проведено нараду за підсумками роботи водогосподарських організацій басейну річки Південний Буг. Детальніше


22.07.2015 р.

 21 липня в Басейновому управлінні під головуванням начальника Коменчука М.К. відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на літньо-осінній період 2015 року. Детальніше


22.07.2015р.

 21.07.2015 року в приміщенні БУВР Південного Бугу під головуванням Мокіна В.Б. відбулося засідання Науково-технічної ради при Басейновій Раді Південного Бугу. Детальніше


15.07.2015р.

 Розроблено Концепцію реформування Державної екологічної інспекції України. Проект Концепції розміщено на офіційному сайті Державної екологічної інспекції України для обговорення та внесення пропозицій. Детальніше

 


10.07.2015р.

 

09.07.2015 року начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод БУВР Південного Бугу Войтюк І.В. взяла участь у «круглому столі» щодо підсумків роботи за І півріччя 2015 року з питань охорони водойм на території м. Вінниці. Детальніше

 


09.07.2015р.

Провідним гідрологом відділу водних об’єктів БУВР Південного Бугу Гавриковим Ю.С. надано інтерв’ю члену Української молодіжної кліматичної Асоціації (УМКА) про наслідки змін клімату для річок Вінниччини, тенденцію змін в їхньому гідрологічному режимі, географію поширення екстремальних явищ, наслідки для населення та галузей економіки, а також поради щодо адаптації життєдіяльності людини до кліматичних і гідрологічних змін.                                                                                                                                                                                                        Читати статтю

 


02.07.2015 р.

ОГОЛОШЕННЯ

Державне агентство водних ресурсів України оголошує конкурс на заміщення вакантних посад завідувачів територіальних органів Держводагентства.

Детальніше

  


   

 

ДО УВАГИ ВОДОКОРИСТУВАЧІВ

ЗМІНЕНО ПОРЯДОК ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ОБЛІКУ ВОДОКОРИТСУВАННЯ

Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.03.2015 року №78, затверджено

Порядок ведення державного обліку водокористування

Форму звітності № 2ТП-водгосп (річна) «Звіт про використання води»

 


 

   28 – 29 квітня 2015 року Басейнове управління водних ресурсів річки Південний Буг прийняло з робочим візитом колег із Черкаського облводресурсів. Робочі засідання відбувалися за участю начальників БУВР Південного Бугу Коменчука М.К. та Черкаського облводресурсів Шведенка М.М., а також керівників структурних підрозділів з питань водних ресурсів цих управлінь.

     Результатом робочої зустрічі став обмін досвідом у співпраці та взаємодії з органами державної влади з питань управління водними ресурсами, а також виготовлення паспортів водних об’єктів, взяття на баланс безхазяйних гідротехнічних споруд, державного обліку водокористування та моніторингу вод.

 


 

25 квітня 2015 року відбулась Всеукраїнська акція  «Зробимо Україну чистою! – 2015». Під час її проведення працівниками Басейнового управління та підвідомчими організаціями було розчищено від заростей та побутових відходів близько 10,0 га території прибережних захисних смуг річок Південний Буг, Мурафа, Тульчинка,  ліквідовано 8 сміттєзвалищ, вивезені побутові відходи об'ємом 6м3, упорядковано 22 м2  газонів та квітників, висаджено 60 дерев.

 

Крім того, 25.04.2015 року в м. Вінниці в рамках акцій «Зробимо Україну чистою» та «Врятуй малу річку» фахівцями БУВР Південного Бугу було організовано акцію з прибирання річки Тяжилів.

 

Прибрано від твердих побутових відходів близько 0,7 км русла і берегів річки. Зібрано 45 мішків сміття. Загальна кількість учасників – 30 осіб.

 

Участь в акції взяли представники студпарламенту Вінниччини, Всеукраїнської екологічної ліги, місцеві жителі.

 

Фотоматеріали

 

 


 

 ogoloshennya 2015 novy razmer  

 

Анкети учасників, інформаційні картки

 

Положення Барви Дністра 2015

 

 


 

ДО УВАГИ ОРЕНДАРІВ СТАВКІВ ТА ОРЕНДОДАВЦІВ!

     Плата за надані у користування на умовах оренди водні об’єкти розраховується відповідно до наказу Мінприроди від 28.05.2013  № 236 «Про затвердження Методики визначення розміру плати за надані в оренду водні об’єкти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.06.2013 за № 986/23518.

     Відповідно до пункту 6 зазначеної методики орендодавець за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації, на який індексується середньозважена величина орендної плати по Україні, станом на 01 січня поточного року, яка є складовою розрахунку розміру орендної плати за надані в оренду водні об’єкти.

     Фіксована, середньозважена величина орендної плати по Україні за надані в оренду водні об’єкти з урахуванням коефіцієнта індексації (Фп)

Рік Індекс споживчих цін за попередній рік (за даними Держстату) Коефіцієнт індексації* Фіксована, середньозважена величина орендної плати по Україні на відповідний рік з урахуванням коефіцієнта індексації, у грн. за 1 гектар
2013 - - 100
2014 100,5 1 100
2015 124,9 1,149 114,9

* застосовується кумулятивно з 01.01.2014

 

 


 

 

    16.01.2015 року в приміщенні Головного управління Держземагентства у Вінницькій області було проведено земельні торги (аукціон) з продажу права оренди водних об’єктів, які розташовані на території Погребищенського району.

Переглянути відео проведення аукціону

 


 

Безымянный 

        З 2 по 7 грудня 2014 року у експоцентрі Вінницької торгово-промислової палати відбудеться «Вінницька толока. Допомога кожного – шлях до перемоги».

     2 грудня керівництво БУВР Південного спільно з керівниками інших обласних органів влади та Головою Вінницької облдержадміністрації Анатолієм Олійником долучилися до цього заходу. Кожен відвідувач зміг особисто вирішити, у що саме зробити свій внесок. Представники Басейнового управління взяли участь у закупівлі теплих речей для учасників АТО.

      Басейнове управління водних ресурсів річки Південний Буг запрошує усіх, хто формує вінницький тил для наших героїв в зоні АТО, приєднатись до заходу і в міру своїх можливостей допомогти нашим військовим.

     Для налагодження співпраці, обміну інформацією, пошуку нових можливостей та шляхів допомоги організатори заходу запрошують приєднатись всіх тих, хто збирає речі, кошти, медикаменти, в'яже теплий одяг, готує їжу, хто з дітками робить листівки чи сувеніри, тих хто робить маскувальні сітки або ж іншим шляхом 

 

 


 

План упр титул - копия

     24.10.2014 року в м. Вінниці відбулося розширене засідання науково-технічної ради Басейнової Ради Південного Бугу за участю центральних та місцевих органів державної влади, науковців та громадськості.

     Головною метою засідання стала презентація Плану управління річковим басейном Південного Бугу, який в рамках спільного українського-шведського проекту розроблявся Держводагентством України та БУВР Південного Бугу із залученням водогосподарських організацій басейну, науковців та експертів.

     План управління річковим басейном Південного Бугу роблено відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви ЄС, що є дуже актуальним для нашої держави після підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Детальніше

 

 


 

Безымянный

     13.11. 2014 року в приміщенні БУВР Південного Бугу відбувся «круглий стіл» щодо підсумків екологічної акції «Врятуй малу річку. Вінниця» за участю експертів, представників Всеукраїнської екологічної ліги, Басейнового управління, Вінницької міської ради, Асоціації органів самоорганізації населення, а також журналісти місцевого телеканалу ВДТ-6.

     Метою акції було показати власним прикладом, що за незначні кошти можна очистити річки, але для цього необхідно залучити місцевих жителів.

     На Українській Біржі Благодійності вдалося зібрати 5 тисяч гривень і купити водонепроникні костюми та рукавиці, відра, граблі, культиватори, плоскорізи. Завдяки об’єднанню зусиль влади та громади проведено 10 акцій, очищено від сміття 3 кілометри русел і берегів малих річок міста Вінниця (Тяжилів, Вінничка, Вишня і Дьогтянець), зібрано 320 мішків сміття (середнім об'ємом 50 літрів кожен), в акціях взяло участь 150 чоловік!

     Під час акцій виявили забруднення річок каналізаційними стоками приватних будинків, промислових підприємств, автомийками, які ростуть на берегах річок, як гриби після дощу, а також недоступність до прибережних захисних смуг через їх забудову, закритість парканами, занедбаність і заростання територій, які мали б служити пішохідними зонами.

     У майбутньому планується перетворити цей проект в інформаційно-просвітницьку кампанію із захисту малих річок

Рисунок1 Рисунок2 


 

     11.10.2014 року відбулася десята і остання у цьому сезоні акція «Врятуй малу річку. Вінниця». Завершальна акція з прибирання малих річок міста відбулася на річці Тяжилів. Загальна кількість учасників склала 15 осіб, більшість з яких – працівники БУВР Південного Бугу. Очистили 300 м русла, зібрали 30 мішків сміття. Захід висвітлювався місцевим телеканалом ВДТ-6.

 

     В подальшому планується перетворити проект на інформаційно-просвітницьку кампанію захисту малих річок.

 

 


 

30 вересня 2014 року у приміщенні Департаменту екології та природних ресурсів Вінницької ОДА фахівці Басейнового управління – в.о. начальника БУВР Південного Бугу Войтюк І.В. та начальник відділу ВО та ТЕБ Бедзь Н.І. взяли участь в роботі «круглого столу» по обговоренню проекту розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про затвердження порядку надання у користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території Вінницької області» В засіданні також прийняли участь представники Департаменту екології та природних ресурсів, Держекоінспекції, Вінницярибоохорони, Вінницького національного аграрного університету, орендарі водних об’єктів, громадських організацій області та місцевих ЗМІ.

Було розглянуто та частково враховано ряд зауважень і пропозицій, які надійшли від Асоціації рибоводів «Союз» та Басейнового управління.

 


 

ДО УВАГИ ОРЕНДАРІВ ВОДНИХ ОБ’ЄКТІВ!

Реєстраційними службами районних управлінь юстиції Вінницької області розпочато державну реєстрацію договорів оренди водних об'єктів та видачу витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на ці об`єкти. Пропонуємо вашій увазі витяг з державного реєстру зареєстрованого водного об`єкту (викачати з сервера). При виникненні труднощів з реєстрацією договорів, просимо вас звертатися до Реєстраційної служби Головного управління юстиції у Вінницькій області: 21036, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, веб-сайт: www.vinjust.gov.ua

 

 


 

27 серпня 2014 року БУВР Південного Бугу відсвяткувало своє 60-річчя.

60р1      60р2

 


 

    14 серпня 2014 року в Басейновому управлінні відбулося засідання Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на літньо-осінній період 2014 року. В засіданні взяли участь представники облводресурсів, управлінь цивільного захисту, Департаментів екології та природних ресурсів, державних санітарно-епідеміологічної служб, управлінь Держрибоохорони Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської областей, ТОВ «Гідроенергоінвест», ПАТ “Миколаївобленерго”, ТОВ «Енергоінвест», ЗЕА «Новосвіт», ВП Південно-Українська АЕС, КП «Вінницяоблводоканал», Вінницького обласного центру  з гідрометеорології.

    Під час зазначеного засідання було проведено аналіз пропуску весняної повені, поточної водогосподарської обстановки в басейні річки Південний Буг, розглянуто інформацію щодо прогнозу гідрометеорологічної обстановки в серпні-жовтні 2014 року та пропозиції учасників Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи основних водосховищ басейну на літньо-осіній період.

     Виходячи з водогосподарської обстановки на річці Південний Буг, гідрологічного прогнозу та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання належного санітарно-екологічного стану водойм були встановлені режими роботи водосховищ басейну річки Південний Буг на літньо-осіній період 2014 року.

 

   


 

    22.07.2014 року працівниками Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг зібрано понад 4000 грн. на які було закуплено необхідні медикаменти та передані військово-медичному клінічному центру Військового Центрального регіону для поранених військовослужбовців, які брали участь в АТО

 


 

      07.06.2014 року представники апарату БУВР Південного Бугу, Вінницького та Тульчинського міжрайонних управлінь водного господарства взяли участь в третій акції «Врятуй малу річку», організатором якої є обласний осередок Всеукраїнської екологічної ліги. Необхідним обладнанням (водонепроникні комбінезони, відра граблі, рукавиці, мішки для сміття) учасників забезпечують. До акцій активно долучаються органи самоорганізації населення, громадські активісти, студенти, місцеві жителі, особливо діти.

     Так, протягом травня 2014 року очищено 1,3 км русла і берегів р. Вінничка в межах міста. При цьому, було виявлено незаконний вивід каналізаційних стоків приватного сектору у річку, про що повідомили Муніципальну поліцію Вінницької міської ради.

     Цього разу – 7 червня 2014 року очищали від сміття русло та береги річки Тяжилівка в районі Східного автовокзалу м. Вінниці. Надмірна захаращеність русла річки автопокришками, цеглою, деревиною не дозволила очистити запланований відрізок річки, тому усіх небайдужих запрошуємо до завершення очистки р. Тяжилівка, яка ймовірно відбудеться 21 червня 2014 року. Про час і місце зустрічі буде повідомлено додатково.

     Фото    


     06.06.2014 року в приміщенні БУВР Південного Бугу відбулася нарада за участю представників БУВР Південного Бугу, Департаменту екології та природних ресурсів Вінницької ОДА, а також керівників місцевих дозвільних центрів м. Вінниці. Головною метою наради було обговорення змін у водоохоронному та дозвільному законодавстві в частині оформлення дозволу на спеціальне водокористування. За результатами засідання вирішено доопрацювати форму клопотання водокористувачів з обґрунтуванням потреби у воді з урахуванням сучасних вимог законодавства та завдань, які покладаються на місцеві органи влади у сфері управління водними ресурсами та охорони навколишнього природного середовища.

 

 


     04.06.2014 року начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод БУВР Південного Бугу Войтюк І.В. взяла участь нараді щодо підсумків проведення перевірок санітарного стану русел та прибережних захисних смуг річок м. Вінниці протягом І півріччя 2014 року. Рейди здійснювалися комісійно представниками Муніципальної поліції Вінницької міської ради, СЕС, квартальних комітетів, БУВР Південного Бугу та Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, громадськості.

       В результаті перевірок були виявлені такі факти грубого порушення законодавства, як скид стічних вод у річки, розміщення в межах прибережних захисних смуг гноєсховищ, туалетів, смітників. До порушників вживались заходи адміністративного впливу у вигляді штрафів та попереджень.

      В ході засідання прийшли до висновку про посилення темпів каналізування приватного сектору міста, розробку механізму залучення винних осіб до усунення виявлених порушень, висвітлення широкому колу громадськості місць грубого порушення екологічного законодавства, посилення роз’яснювальної та виховної роботи серед населення тощо.

      Захід висвітлювався журналістами місцевих телеканалів «ВДТ-6» і «ВІТА».

uO9--wQcDek

 


   04.06.2014 року начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод БУВР Південного Бугу Войтюк І.В. взяла участь у регіональному круглому столі на тему: «Розроблення та впровадження місцевих планів дій з охорони навколишнього середовища». Засідання відбувалося у м. Вінниці за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, науковців, освітян, громадськості та бізнесу Київської, Житомирської, Вінницької, Хмельницької, Чернівецької та Кіровоградської областей.

      Під час круглого столу обговорено законодавче підґрунтя написання місцевих планів дій, практичні аспекти та економічні механізми їх реалізації. За результатами засідання учасники круглого столу виклали свої пропозиції у резолюції, адресованій регіональним та місцевим органам влади.

      Захід висвітлювався журналістами місцевого телеканалу ВДТ-6.

 

 


     30 травня 2014 року в актовій залі Головного Управління статистики у Вінницькій області відбулись урочисті збори з нагоди відзначення професійного свята - Дня працівників водного господарства.

 Фото звіт

 


       19.05.2014 року працівники Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг підтримали акцію « Підтримай Українську армію» та перерахували свій одноденний заробіток в сумі 28298 грн.


     

     16.05.2014 року в м. Вінниці під головуванням начальника БУВР Південного Бугу Коменчука М.К. відбулася конференція з нагоди відзначення Дня Південного Бугу за участю представників Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, обласного центру з гідрометеорології, обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги, викладачів та студентів Вінницького національного технічного університету та Вінницького національного аграрного університету і працівників басейнового управління.  

      Під час конференції з вітальними словами виступили представники державних установ та громадськості, а також було обговорено сучасний стан, проблеми річки та шляхи їх вирішення.

      По завершенню офіційної частини конференції, присутнім було представлено документальний фільм «Сім природніх чудес України – Гранітно-степове Побужжя», гімн Південного Бугу, розповсюджувалася інформаційно-довідкова література.

 Фото звіт

      Напередодні працівниками управління спільно із громадськими організаціями і місцевими жителями очищено від сміття та побутових відходів 0,5 км русла р. Вінничка в рамках проекту «Врятуй малу річку. Вінниця». Завершення очистки цієї річки заплановане на 24.05.2014 року.

Фото переглянути

 


 

     Протягом квітня-травня 2014 року в рамках проведення всеукраїнської акції «За чисте довкілля» Басейновим управлінням водних ресурсів річки Південний Буг та міжрайонними управліннями водного господарства Вінницької області було прибрано 36,5 га території, очищено 14,5 км берегів від сміття, ліквідовано 22 несанкціонованих сміттєзвалища, висаджено 12,4 тисячі дерев і саджанців та 120 кущів, упорядковано газонів площею 1,3 га, розчищено та упорядковано 1 природне водне джерело.

 


 

   

 


 

    25 квітня 2014 року об 11:00  біля пам’ятника жертвам  Чорнобильської катастрофи відбувся мітинг-реквієм у зв’язку з 28-ми  роковинами трагедії.

В заході прийняли участь делегація від БУВР Південного Бугу.

  

   

 


 

21.03.2014 року під головуванням начальника БУВР Південного Бугу відбулася науково-практична конференція на тему: «Вода та енергія». Участь у конференції взяли представники державних природоохоронних установ, навчальних закладів, громадських організацій, гідроенергетичних компаній, а також учнівська і студентська молодь. Найбільш активним природолюбам оголошені подяки та презентовано довідкову літературу про водні ресурси Вінниччини і басейну річки Південний Буг.

      Детальніше: переглянути

 

 


 

   Згідно з наказом Мінприроди від 27.01.2014 року № 2-аг стартував Міжнародний конкурс найкращих робіт з моніторингу стану довкілля України серед учнів, студентів та молодих вчених. Термін подачі робіт – до 17.03.2014 р.

     Детальніше: ознайомитись

 


 

        06.03.2014 р. в приміщенні Басейнового управління під головуванням начальника БУВР Південного Бугу Коменчука М.К. відбулася виробнича семінар-нарада з питань водних ресурсів із фахівцями міжрайонних управлінь водного господарства Вінниччини.

        Метою засідання було визначення основних завдань на 2014 рік, аналіз ефективності моніторингу ситуації «на місцях» щодо використання водних об’єктів, обговорення стану виконання фахівцями з питань водних ресурсів підвідомчих управлінь доручень Басейнового управління та діяльності щодо відновлення водних джерел і розширення зв’язків із громадськістю.

       

 


 

        25 лютого 2014 року в Басейновому управлінні під головуванням начальника Коменчука М.К. відбулося засідання Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг на період пропуску весняного водопілля 2014 року та  на  2014 рік.

      В засіданні взяли участь представники облводресурсів, управлінь цивільного захисту облдержадміністрацій, Департаментів екології та природних ресурсів облдержадміністрацій, державних санітарно-епідеміологічної служб Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської та Миколаївської областей, ТОВ «Гідроенергоінвест», ПАТ “Миколаївобленерго”, ТОВ «Енергоінвест», ЗЕА «Новосвіт», ВП Південно-Українська АЕС, КП «Вінницяоблводоканал», Вінницького обласного центру  з гідрометеорології.

          Під час зазначеного засідання було проведено аналіз проходження весняної повені та літньо-осінньої межені  у 2013 році в басейні Південного Бугу, розглянуто гідрометеорологічні умови формування весняного водопілля в басейні річки Південний Буг на 2014 рік та пропозиції учасників Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи основних водосховищ басейну.

         За результатами засідання були встановлені режими роботи водосховищ басейну річки Південний Буг на період пропуску весняного водопілля 2014 року та  на  2014 рік.