Адреса

Україна, 21100, м. Вінниця, вул. Василя Стуса, 7
тел./факс (0432) 52-09-00, e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
гаряча лінія: 67-20-01

Веб представництва

 

 fgy674gu 1

NUWGP

 

 

Пошук по сайту

logo

22 березня – Всесвітній день води. Екологічна криза, що відвойовує “зелені” позиції не лише у побуті, а й у свідомості багатьох вінничан, позначилась і на стані питної води. Загальновідомо, що в багатьох країнах вже зараз відчувається гострий дефіцит водних ресурсів, а водні об‘єкти є стратегічно-важливими чинниками економічного зростання країни. За висновками експертів ООН, понад 20 % населення Землі (1 млрд 400 млн осіб) страждають від нестачі води, придатної для пиття та зрошування посівів. До кінця першої чверті нинішнього століття ця цифра може збільшитися ще на 900 тис. Найгострішим дефіцит водних ресурсів є у Африці та на Близькому Сході, дещо меншим – в Індії, Китаї, Перу, Великобританії та Польщі. Нестача води в багатьох країнах пов'язана з нераціональним її використанням та забрудненням.

У червні 1999 р. у Лондоні на ІІІ Конференції міністрів екології та охорони здоров'я 35 європейських країн, у тому числі й Україна, підписали Протокол з проблем води та здоров'я, зобов'язавшись оберігати своїх громадян від захворювань, пов'язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи усунення небезпечних ситуацій. У березні 2000 р. в Гаазі проходив Всесвітній водний форум. Тоді тисячі людей у 140 країнах проводили різноманітні акції, закликаючи свої уряди до ефективнішого управління водними ресурсами. Результатом стало підписання Декларації з питань безпеки води у ХХІ ст. 23 вересня 2003 року на 58-й Генеральній Асамблеї ООН Президент України передав Генеральному секретареві ООН аналітичну доповідь «Цілі розвитку тисячоліття: Україна». У документі зазначено: «Ціль 3. Сталий розвиток довкілля: завдання 1. Збільшити на 12% частку населення, яка має доступ до питної води». 3 березня 2005 року Верховна Рада України прийняла Загальнодержавну програму «Питна вода України».

За визначенням Європейської економічної комісії ООН, державу, водні ресурси якої не перевищують 1,5 тисяч куб.м. річного стоку на людину, вважають водонезабезпеченою. За запасами води, доступними для використання в Україні, в середньоводні роки на людину припадає 1,09 тис. куб.м. у маловодні – 0,62 тис. куб.м. води. Централізованим водопостачанням забезпечено 65% українців: 83% – у містах, 26% – у сільській місцевості. Водою з колодязів користуються близько 11 млн громадян України. За офіційними даними, 1,8 млн колодязів забруднено. Понад 800 тис. осіб у 13 областях та АР Крим користуються привізною водою, часто низької якості. Централізованим водовідведенням забезпечено 53% населення України: 74 % – у містах, та 9% – у сільській місцевості.

Більше матеріалів на тему:

WIKI ВЕЛ WWF КП "Вінницяводоканал"
http://haa.su/FTC/ http://haa.su/FTD/ http://haa.su/FTE/ http://haa.su/FTF/

 

ХОЧЕТЕ ЖИТИ В КРАЇНІ З ЧИСТОЮ ВОДОЮ?

Прості кроки, які може зробити кожен:

- вчасно закривати кран на кухні чи у ванній кімнаті  - берегти десятки літрів чистої води;

- користуватися пральною та посудомийною машинами при повному завантаженні;

- не використовувати фосфатні (фосфонатні) миючі засоби, бо фосфати призводять до загрозливого «цвітіння» водойм;

- віддавати перевагу душу замість ванної;

- вимикати воду під час чищення зубів;

- користуватися унітазом з двома режимами зливу;

- не засмічувати водойми побутовими відходами;

- не мити машини на берегах річок та озер.

Перегляньте разом із сім’єю цікавий та пізнавальний ролик про фосфати та зробіть висновки кожен для себе: https://www.youtube.com/watch?v=2MYnNtNmCE0

 Цікавинки про українські водойми можна побачити тут: https://www.youtube.com/watch?v=iBi9SSl2ioA

Ви не тільки зекономите власні кошти, а й подбаєте про майбутнє своїх дітей, які мають право пити чисту воду.

І пам’ятайте, що якісна вода - це основа вашого здоров'я.

Оригінал-макет литстівки 210х95 "День води"